اسفنـد یک کنکـوری چگونه باید باشد؟-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

 اسفنـد یک کنکـوری چگونه باید باشد؟
(قسمت چهارم)

البته نباید در مطالعه کردن وسواس به خرج داد و باید با مدیریت زمان و برنامه ریزی پیش رفت؛ اما به تجربه میبینیم که سؤالهای آزمون سراسری، تفهیمی است و برای پاسخگویی به آنها نیاز است که درسها را به طور عمیق و دقیق مطالعه کرد؛ پس نباید روی چند دور خواندن درسها یا اینکه تا کی کتابهای درسی را باید به
پایان رساند، تأکید داشت؛ مهم این است که درس را چگونه میخوانیم؛آیا همزمان با مطالعه درسها وقتی را به تست زدن یاد گرفتن نکته های تستی اختصاص میدهیم؟ آیا به داشتن سرعت در تست زنی فکر میکنیم؟ آیا زمانی را به مرور مطالب فراگرفته شده و دوره درسها اختصاص میدهیم یا میخواهیم که هر جور
شده است، یک دور کتابها را تمام کنیم و بعد از عید آنها را دوره کنیم؟در واقع، برنامه ریزی، زود تمام کردن درسها نیست؛بلکه بموقع و صحیح انجام دادن کاراست.
بیشتر داوطلبان برتر کشوری نیز نمیتوانند به درستی تعیین کنند که هر کتاب را چند دور خوانده اند؛ زیرا بعضی از مباحث را چند بار دوره کرده و برای بعضی از مباحث نیز نیاز به دوره چندانی نداشته اند؛ یعنی برای تعداد دوره کردن دروس، ارزشی قائل نبوده اند،و مهمترین نکته برایشان، نهادینه شدن مباحث در ذهنشان بوده است؛ چیزی که به آرامش و منطق در مطالعه کردن نیاز دارد.
خوب است بدانید که، بر خلاف تصور بسیاری از داوطلبان،در بین رتبه های برتر کنکور،کسی شیوه ای عجیب و غریب نداشته است و اکثر این افراد کارهای عجیب و بدون برنامه ریزی ندارند و یک روند منطقی و مستمر در مطالعه داشته اند؛ اما در بین کسانی که رتبه پایین تری به دست می آورند، بی برنامگی و بلاتکلیفی بسیاری دیده میشود. آنها به خود،اولیای مدرسه و کتابهای درسیشان اعتماد ندارند و مدام به فکر یافتن شیوهای خاص هستند تا پیشرفتی ناگهانی و غیر مترقبه داشته باشند، و همین امر نیز باعث میشود که عملکردی پایینتر از توانایی های خود داشته باشند .

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *