اصول برنامه‌ریزی

اصول برنامه‌ریزی

۱-واحد برنامه‌ریزی: مناسب‌ترین واحد زمانی برای برنامه‌ریزی یک هفته است

۲-هر نفر یک برنامه: با توجه به تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان از نظر بهره‌ی هوشی، پایه درسی، ضروری است برنامه هر نفر با رعایت اصول و قواعد که ثابت هستند با دیگران متفاوت باشد بهترین برنامه آن است که هر کس خودش منطبق با ویژگی‌های خود برنامه‌اش را تنظیم کند.

۳-مطالعه درس هر روز، همان روز: سعی کنید حتماً درس داده شده در مدرسه را همان روز مطالعه کنید؛ چون علاوه بر یادگیری آسان‌تر و صرفه‌جویی در وقت طبق اصول یادگیری در به خاطر سپردن مطالب برای زمان طولانی‌تر ذهن مؤثرتر است.

۴-تقسیم‌بندی ساعت مطالعه: بهترین واحد مطالعه را ۷۵ دقیقه در نظر بگیرید (یک ساعت مطالعه و ۱۵ دقیقه استراحت ذهن) و این به شما کمک می‌کند یک آهنگ فکری مناسبی داشته باشید.

۵-شادابی و نشاط: در برنامه‌ریزی حتماً فرصتی را برای تفریح و انجام کارهای مورد علاقه اختصاص دهید. تجربیات بیانگر آن است تمامی داوطلبان کنکور که در اواسط سال از بی‌حوصلگی و بی‌انگیزگی خود گلایه می‌کنند، بیشترین آن‌ها کسانی هستند که به نشاط روحی را حق خود بدانید و از آن لذت ببرید.

۶- جمع‌بندی و مرور هفتگی: مرور به موقع و صحیح از مهم‌ترین عوامل در یادآوری مطالب است. بنابراین در انتهای هر هفته یک‌بار همه‌ی مطالب مطالعه شده در طول هفته را در ذهن دوباره مرور کنید.


راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سايت مركزي موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *