اصول مدیریت زمان و برنامه:۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

اصول مدیریت زمان و برنامه:

– اصل اول: قورباغه را قورت بده!

این اصل که توسط برایان تریسی در قالب کتابی مجزا انتشار یافته است به بیان ساده می گوید که مهم ترین کار هر روزتان را بلافاصله انجام دهید یعنی درابتدای برنامه و در ساعات آغازین روز که بیشترین انرژی را دارید باید سخت ترین مطلب را که بیشترین میزان انرژی را از شما میگیرد مطالعه کنید. این مورد می تواند در مورد مطالبی که به آنها علاقه کمتری دارید نیز صادق باشد. به این ترتیب دیگر خیالتان راحت است که سخت ترین قسمت برنامه را پشت سر گذاشته اید.

– اصل دوم: قانون یک در میان را رعایت کنید.

به طور کلی مطالب به ۲ دستۀ حافظۀ محور(حفظی) و مسئله محور(حل کردنی) تقسیم میشوند. از آنجا که هر کدام از مطالب حافظه محور و مسئله محور از نیمکره های جداگانه مغز کار بیشتری می کشند، رعایت این اصل انرژی مغزتان را بالا میبرد.(یک درس حفظی و یک درس حل کردنی به صورت یکی در میان مطالعه کنید)

– اصل سوم: ابزار کنترل ایجاد کنید؛ برای نظارت بر فعالیت خود یک سررسید سال جاری را برای کنترل میزان مطالعه و نحوۀ پیشرویتان با برنامه تهیه کنید.

– اصل چهارم: هدف خود را هر روز مرور کنید. هدف صحیح عامل مهمی جهت ایجاد انگیزه است.

 – اصل پنجم: مسامحه، توجیه، بهانه و تعویق ممنوع. تصمیم بگیرید وقتی مطالعه را شروع کردید تا پایان وقت تعیین شده محل مطالعه را جز مواقع ضروری ترک نکنید.

– اصل ششم: عادت های خود را مدیریت کنید. نگذارید وقتتان به بطالت گذرانده شود. تلفن و موبایلتان را موقع مطالعه خاموش کنید واجازه ندهید کسی وارد اتاق مطالعۀ شما شود.

اصل مطالعه:

اصول مطالعه شامل شرایط مکانی، زمانی، فردی و روش (تکنیک) مطالعه می باشد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *