الگوهای سرنوشت ساز کنکور

الگوهای سرنوشت ساز کنکور

  • الگو چیه و چه مزایایی برای کنکور داره؟؟؟؟!!!

از قدیم رسم بر این بود، هر سال که کنکور برگزار می­شد، معلم ها می­رفتن سراغ سوالات کنکور مربوط به درس خودشون و بعضی­هاشون به دنبال این بودند که برای هر سوال کنکور، یک روش مخصوص به او سوال رو ارائه بدن که فقط اون سوال کنکور رو پاسخ می­دادند، نه سوال دیگه­ای رو. سال بعد که سوال کنکور، کمی تغییر میکرد دیگه روش قبل، پاسخگوی سوال جدید نبود و این عزیزان مجبور می شدند برای سوال جدید، روش خاص دیگه­ای رو وارد بازار کنن.

یواش یواش، این نوع روشها که بعد از خلق یک سوال بوجود می­آمد، تکنیک نام گرفت. در این سیستم قدیمی، همیشه تکنیک عقبتر از سوال کنکور بود. چون اول سوال کنکور بوجود می­آمد، بعد تکنیک مربوط به او سوال.

برای اینکه با تکنیک و مضراتش بهتر آشنا بشی، فرض کن جزو دانش آموزایی هستی که در مدت یک سال، در هر درس بالای ۵۰۰ تکنیک رو وارد نیمکره­ی چپ مغزت کردی. پس برای ۱۰ درس میشه ۵۰۰ تکنیک.حالا تصورکن، امروز روز کنکوره و تو با سوالات جدیدی مواجه شدی. آیا تجمع و فشردگی اینهمه تکنیک در نیم کره چپ، باعث خارج شدن اطلاعات از حافظه کوتاه مدتت نمیشه؟ اصلا خیلی خودش باورانه فرض کن، همه تکنیک­های چند سال اخیر  در حافظه کوتاه مدتت محفوظ موندند و اصلا خارج نشدند. آین این تکنیک­ها میتونن جوابگوی سوالات جدید کنکور باشن؟ سوالات جدیدی که هنوز تکنیک­های جدیدشون ساخته نشده و قراره بعد از کنکور ساخته بشه!!! لطفا بهش فکر کن!!!!

حالا میخوام از نسل جدیدی از تکنولوژی آموزشی، یعنی الگو !! رونمایی کنم!

لازمه که بدونی مجموعه حرف آخر تنها مجموعه­ ای در ایرانه که مُبدع و مجری این سبک از آموزش کنکوره، پایه و اساس این تکنولوژی جدید، فعال سای نیم کره­ ی راسته، نیمکره راستی که در درونش، حافظه بلند مدت، بدجور جاخوش کرده و فقط اطلاعات تصویری و شهودی رو جذب میکنه، اونهم با ماندگاری بالای ۱۵ سال!!!

با این تکنولوژی، در دو مرحله، شما رو به اوج آموزش می­رسونیم.

مرحله اول

همونطور که میدونی، نیم کره راست، فقط یک زبون میفهمه، اونهم زبون تصویره، به همین دلیل، ما در هنگام تدریس، تمام مطالب یک مبحث رو از زبان فرمول به زبان تصویر، ترجمه می­کنیم تا اجازه ورود به نیم کره راست مغزت رو پیدا کنن.

مرحله دوم

وقتی مطالب تصویر سازی شده، وارد نیم کره راستت شدند، یه اتفاق عجیبی رو تو نیمکره راستت رقم میزنیم. تمام روابط و مفاهیمی رو که تا به حال فکر میکردی هیچ ارتباط و پیوندی با هم ندارن، یکدفعه به هم مرتبط میکنیم. ارتباطات پنهانی ونامرئی بین قوانین رو یکدفعه برات مرئی میکنیم. تو رو به قانونی میرسونیم که خارج از تصورته. قانونی که مادر و همه کاره­ی تمام قوانین او فصله. این قانون مادر اونقدر قدرتمند و پرکاربرده که یک تنه، کار تمام قوانین اون فصل رو انجام میده.

ما به این قانون مادر میگیم الگو

درواقع، الگو مثل یک تور ماهیگیریه که همه نوع ماهی رو صید میکنه. در نسل نو آموزش، الگو مثل یک ماشین همه کاره میمونه که اگه هر سوال کنکوری  رو در رابطه با مبحث مورد نظر داخلش بندازی، قطعا جواب درست و صحیح ازش خارج میشه. الگو براش فرقی نمیکنه که سوال از سالهای کنکور های قبل، امسال یا سالهای بعد باشه. همه رو با سرعت بالا درو میکنه. الگو جدیدترین دستاورد تکنولوژی آموزشیه، شاه کلیدی که جای صدها کلید (تکنیک) رو گرفته و تمام قفلها یا سوالات اون مبحث رو یک تنه باز میکنه.

  • شک ندارم که برات این سوال مطرح شده رتبه­ های تک رقمی و دو رقمی کنکور کدوم یک از مدلهای بالا رو اجرا کردند؟ آیا تکنیک باز بودند؟ یا اینکه الگوها به دادشون رسید؟

واقعیتشو بخوای، اکثر رتبه­ های برتر کنکور حداقل ۴ سال به صورت جدی وقت گذاشتند و با بررسی دقیق دروس، از ظاهر مفاهیم به باطنشون (تصویر شون) رسیدند و به صورت ناخودآگاه به الگوهایی دست پیدا کردند که فقط وفقط مخصوص به خودشون بوده و اصلا قابل تعمیم برای دانش آموزای دیگه نبوده و نیست. خیلی جالیه! جدیداً باب شده که در بسیاری از تبلیغات برای جذب مشتری، از حربه­ ی جزوه دست نویس رتبه­ های برتر کنکور استفاده میشه جزواتی که اگه اصالتش هم صحت داشته باشه، قابل درک برای بقیه نیست.

چون رتبه برتر کنکور، یک پاسخ دهنده ­ی خوب به سوالاته، نه یک آموزش دهنده و انتقال دهنده­ ی خوب. واقعیت اینه که رتبه­ی برتر کنکور ، این جزوه رو برای رفع نیاز خودش نوشته، نه برای آموزش به دیگران. به همین دلیل تو این جزوات از واژه­ ها و الگوهایی استفاده شده که فقط خود صاحب جزوه، ازش سر در میاره. نه بقیه. اما الگوهای حرف آخر طوری طراحی شده که به وضعیت پایه ه­ای دانش ­آموز ارتباطی نداره و با این الگوها، دانش آموزی که پایه ضعیفی داره، به راحتی، همسطح دانش ­آموزای قوی­ میشه این یعنی (ره صد ساله رو یک شبه طی کردن)

حالا اگه موافق باشی، بخشی از دست آوردهای تکنولوژی جدید آموزشی (الگو) روخلاصه وار برات مرور کنم!!

  • کاهش زمان یادگیری کل مباحث کنکور، از یک سال به کمتر از سه ماه چون آموزش تعداد کمی الگو مسلماً وقت کمتری می­خواد تا آموزش انبوهی از تکنیک­ها
  • افزایش تعداد دوره کردن­ها
  • چون آموزش، فقط سه ماه طول میکشه وفرصت برای دوره کردن، فراوونه
  • حضور ذهن بسیار بالا برای جواب دادن به سوالات
  • چون نیمکره راسه و حافظه بلندمدت، جایگزین نیمکره چپ و حافظه کوتاه مدت شده
  • حل سریع و موثر هر نوع سوال کنکور
  • چون الگو، پاسخگوی همه­ ی سوالات اون مبحثه، اما تکنیک فقط یک سوال خاص و قدیمی از او مبحث روجواب میده.
  • از همه مهمتر حس قدرت و اعتماد به نفسیه که بدست میاری و باعث برانگیختی و فعالسازی EQ تو میشه.

دوست عزیزم! با خواندن این مقاله قطعاً یکی از دو کار زیر رو انجام میدی:

همین حالا تصمیم میگیری که زندگی آموزشی خودت رو بسپری به دست مجموعه حرف آخر


و در صورت اجرا برنامه­ ی ما، بدست آوردن درصد بالای ۹۰ در هر درس کمترین اتفاقیه که برات می­افته.

 و یا  ممکنه تحت تاثیر تبلیغات … قراربگیری و به آموزش سنتی روبیاری!!

و برای روز مبادا، ما رو در گوشه ذهنت قرار بدی، اما میدونم بعد از گذشت چند ماه، وقتیکه نتیجه نگرفتی، از ما کمک می­خوای، نمیگم نمیشه! اما به دلیل شروع دیرهنگام، فرصت دوره کردن­های زیاد رو از دست میدی. با این حال اگه در زمان باقی مونده، برنامه ما رو درست اجرا کنی، درصد بین ۶۰ تا ۷۰ به راحتی قابل دسترسه، فراموش نکن، رسوندن توبه درصد ۶۰ تا ۷۰ در کوتاه مدت، کار هر مجموعه ­ای نیست و آرزوی خیلی از دست­اندرکاران آموزشه!!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *