انگیزه داشتن مهم تر از تلاش- ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

انگیزه داشتن مهم تر از تلاش
قسمت اول

الان که مشغول خواندن اين مقاله هستيد، حدود دو ماه تا آزمون سراسري باقي مانده است؛ مدت زماني که همه شما عزيزان، چه آنهايي که قبلاً خوب مطالعه کرده‌ايد و چه آنهايي که مطالعه چندان رضايت بخشي نداشته‌ايد، مي‌توانيد در اين زمان، کلي کار انجام داده و وضعيت خود را به طور کامل تغيير داده و بهتر کنيد؛ اما اين شرايط، کاملاً بستگي به شما و روحيه‌تان دارد. ديروز دو نفر از عزيران کنکوري که دقيقاً در شرايط يکساني درس مي‌خوانند با يکديگر درباره کنکور صحبت مي‌کردند: يکي از اين افراد از عملکرد خود راضي بود و ديگري با اينکه تلاش خيلي زيادي کرده بود، هنوز هم از تلاش خود رضايت نداشت و مي‌گفت مطمين است که آزمون خوبي نخواهد داد.
مي‌دانيد اختلاف اين دو نفر در چه چيزي است؟ يکي از آنها به خود و توانايي‌هايش اعتماد داشت و ديگري با وجود همه تلاشي که انجام داده بود، به خود و توانايي‌هايش ايمان نداشت. همين موضوع باعث مي‌شود تا او و ساير عزيزاني که شبيه اين داوطلب گرامي هستند، نتوانند با انگيزه راهشان را ادامه داده و بتوانند نتيجه‌اي که مطابق تلاششان باشد، کسب کنند. هر چه شما عزيزان به زمان برگزاري کنکور نزديک‌تر مي‌شويد اهميت روزها و دقايق برايتان بيشتر مي‌شود و در چنين شرايطي، يک انگيزه بالا و خوب مي‌تواند موتور محرک خوبي براي پيشرفت شما و کسب نتيجه بهترتان شود.
قبل از هر چيز به شما «خسته نباشيد» مي‌گوييم و برايتان آرزوي بهترين‌ها را داريم و از خدا مي‌خواهيم به آنچه که در روياهايتان ترسيم کرده‌ايد، برسيد؛ اما حتماً مي دانيد که شرط رسيدن به جايگاه‌هاي عالي و اهداف بلند، فقط ترسيم روياهاي مثبت و دعاي اطرافيان نيست؛ نه اينکه بي‌تاثير باشد، اما شرط اصلي، همان اراده و تلاش شماست. ساده بگوييم: اگر اراده شما ضعيف باشد تلاشي در کار نيست و حتي اگر بخواهيد به اهداف شيرين و عالي فکر کنيد، اين انگيزه و اراده شماست که تاثير نهايي را خواهد گذاشت. هر چه به زمان برگزاري کنکور نزديک مي‌شويم، برخي از کنکوري‌هاي عزيز، احساس نااميدي کرده و حتي برخي از آنها به ماندن در پشت کنکور مي‌انديشند؛ البته کساني نيز هستند که همچنان با انگيزه به پيش مي‌روند، و شرايط بدي که ممکن است گاهي پيش بيايد و حرف‌هاي نااميد کننده اطرافيان هم تاثيري در نيروي اراده و انگيزه اين عزيزان نخواهد گذاشت.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *