انگیزه داشتن مهم تر از تلاش۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

انگیزه داشتن مهم تر از تلاش
قسمت سوم

&#۱۲۸۳۰۸; نااميد نشو
مسعود نگاهي به کارنامه آزمون آزمايشي خود انداخت و آهي کشيد و با خودش گفت: «اين همه تلاش کردم، اين همه زحمت کشيدم … آخرشم شد اين. حتماً توي کنکورم با وجود اون همه داوطلب، وضعيتم همينه… چرا اينطوري شده؟! چرا؟! اصلاً امسال ديگه واسم مهم نيست. واي ميستم و سال بعد کنکور ميدم…»
حرف‌هاي مسعود مي‌تواند حرف برخي از شما عزيزان داوطلب هم باشد؛ کساني که خوب تلاش کرده‌اند، اما با پيش آمدن يک موضوع ساده و کوچک، بلافاصله نااميد مي‌شوند. اگر شما جزو اين دسته از عزيزان هستيد، بايد بگوييم که آنچه بيش از هر چيزي ممکن است بر توان و يادگيري‌تان در اين ايام تاثير بگذارد، از دست دادن روحيه و نااميدي است؛ اما مهم‌تر اينکه زمان باقي مانده تا روز برگزاري آزمون سراسري، زمان نااميد شدن نيست، بلکه زمان تلاش بيشتر با انگيزه بالاست. يک آزمون آزمايشي، اشتباه زدن چند تست، فراموش کردن چند نکته يا موضوع درسي و حتي بيشتر از اينها، نبايد روحيه شما را درهم بريزد. اگر از قبل براي کنکور مطالعه داشته‌ايد و خيلي کم، نااميدي و فکر موفق نشدن در کنکور به سراغتان مي‌آيد، سعي کنيد که با يادآوري نقاط قوت خود، بر اين فکر غلبه کنيد؛ اينکه چه درس‌هايي را خوب مطالعه کرده‌ايد و در کدام مباحث قوي هستيد. به خود بگوييد که هيچ تلاشي بي نتيجه نيست و مطمين باشيد که پاداش تلاش خود را به بهترين وجهي خواهيد گرفت.
داوطلبان زيادي هستند که حتي وقتي به آزمون‌هاي آزمايشي يا تست‌ها هم بخوبي جواب مي‌دهند، باز هم نگران نتيجه کنکور هستند و با ديدن ساير داوطلبان، احساس مي‌کنند که در مقايسه با آنها، چندان درس نخوانده‌اند و موفق نخواهند شد. توجه داشته باشيد که اين احساس، يک احساس کاذب و مخرب است و نبايد به آن توجه کنيد. در مقابل اين احساس، به خود بگوييد که تمام تلاش خود را در روزهاي باقي مانده تا زمان برگزاري آزمون سراسري خواهيد کرد و با اطمينان به خود و توانايي‌هايتان موفق خواهيد شد. به خاطر داشته باشيد که نااميدي، بدترين دشمن موفقيت و رسيدن به اهداف است؛ در عوض، داشتن انرژي مثبت و تفکر خوب براي رسيدن به موفقيت، بسيار مؤثر است. فقط بگوييد: «من مي‌توانم و موفق مي‌شوم» همين و بس. خوب پس ديگر وقت ناراحتي نيست. بلند شويد و با يک انگيزه مثال زدني تا روز برگزاري کنکور، فقط درس بخوانيد و با تلاش دو چندان به استقبال موفقيت برويد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *