این روزها چه کنیم؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

این روزها چه کنیم؟
قسمت دوم

🔴 نگرانی‌هایتان را کنترل کنید

اگر چیزی داشتیم که بتوانیم زمان نگرانی خود را با آن ردیابی کنیم، در پایان هر روز متوجه می‌شویم که زمان زیادی را صرف نگران بودن کرده‌ایم. نتیجۀ یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ بین دو هزار جوان صورت گرفت، نشان داد که به‌طور متوسط، هر فرد ۶۳ روز کامل را در طول یک سال با نگرانی می‌گذراند.

داوطلبان آزمون سراسری با این مشکل آشنایی بیشتری دارند. صفر کردن نگرانی‌ها و دلهره‌ها در دوران کنکور، عملاً غیر ممکن است، و در واقع، یک داوطلب برای مقید بودن به مطالعه و درس خواندن، نیاز به کمی نگرانی دارد، اما نگرانی زیاد، شما را از پای درمی‌آورد و آرامش جسمی و روحی لازم را برای مطالعه از بین می‌برد.

♦️ در ادامه‌، راه‌هایی برای رفع نگرانی‌های گاه‌به‌گاه، با شما به اشتراک می‌گذاریم:

♦️ «اگر»ها را به «من می‌توانم» تبدیل کنید

♦️ اگر موفق نشوم …، اگر آزمونم را بد بدهم …، اگرنتوانم در رشته‌ای که دوست دارم قبول شوم ….

ذهن شما پر از این «اگر»هاست؛ «اگرهایی» که آرامش و تمرکز را از شما می‌گیرند. باید این «اگرها» را به «من می‌توانم» یا به بیان واضح‌تر: «من می‌توانم مشکل را حل کنم» یا «من می‌توانم مساله را کنترل کنم.»، تبدیل کنید.

سکونت گزیدن در مشکلات، هیچ‌ چیزی را بهتر نمی‌کند، ولی حل مساله چرا. روان‌شناس«امی مورین» می‌گوید:

«از خودتان بپرسید با چه گام‌هایی می‌توانید از این مشکل، درسی بیاموزید یا مانع از رخ دادن مشکل دیگری در آینده شوید. از خودتان بپرسید در قبال این مشکل، چه‌کاری باید انجام دهید.»

اگر به خودتان اطمینان بدهید که با وجود هر اتفاقی، می‌توانید به همۀ مسایل مهم رسیدگی کنید، افکارتان را بهتر هدایت خواهید کرد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *