بدون هیچ واهمه ای به پیش بروید۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

بدون هیچ واهمه ای به پیش بروید

با اینکه سطوح و تعریف موفقیت در میان داوطلبان مختلف، متفاوت است؛ اما اصول آن برای همه یکسان است. اولین گام در مسیر موفقیت، باور موفقیت است؛ نه اینکه خیلی سطحی با خود بگویید موفق خواهید شد و دیگر تمام! باور موفقیت باید جزیی از وجود شما و ملکه ذهنتان باشد تا به آن برسید. چرا بعضی از داوطلبان با اینکه زیاد زحمت کشیده و تلاش کرده‌اند، نمی‌توانند رتبه مورد نظر خود را به دست آورند؟ زیرا به این باور نرسیده‌اند که می‌توانند موفق شوند. وقتی ما خودمان، خود را باور نداشته باشیم، آیا می‌توانیم از موانع بگذریم و به هدف برسیم؟! نه، زیرا در ادامه، همه نیروهای درونی و بیرونی به ما خواهند گفت که نمی‌توانیم، و این پندار، ما را از انجام تلاش بیشتر و نشان دادن قابلیت‌هایمان محروم خواهد کرد؛ پس برای موفقیت در کنکور، گاهی به صیقل دادن باورها و ترمیم انگیزه‌ها نیازمندیم.

  روی سخن با همه شما داوطلبان عزیز، بخصوص آنهایی است که تا الان برای کنکور، زحمت زیادی نکشیده‌ و تلاش نکرده‌اند. اگر فقط خود و موفقیتتان را باور کنید، باز هم می‌توانید از این وقت باقی‌مانده، بخوبی استفاده کنید و نتیجه بگیرید. کنکور، یعنی تعیین شایستگی دانش‌آموزی که می‌خواهد در دانشگاه تحصیل کند؛ ضمن آنکه ملاک این تعیین شایستگی، تا حد زیادی اکتسابی بوده و هر کدام از شما به تنهایی می‌توانید با پرورش نقاط مثبت آن در جهت رسیدن به هدف خود، به این سطح نزدیک‌تر بشوید. کنکور، یعنی تمرین، تلاش مستمر، پشتکار، امید، مسؤولیت‌پذیری و رسیدن به احساس ناب اعتماد به نفس واقعی. اینکه در رویا و خیال به دنبال رسیدن به اهداف بلند، مثل کسب رتبه خوب در کنکور باشید، اما هیچ تغییر خاصی در رفتار تحصیلی و مطالعاتی خودتان ایجاد نکنید، بیهوده آب در هاون کوبیدن است. هیچ فردی، این موضوع را رد نمی‌کند که داشتن هدف و دید مثبت در گام نخست، حس خوشایند حرکت را به وجود می‌آورد؛ البته در باطن و درون هر یک از شما هم باید این باور باشد که می‌توانید و برای این هدف و توانستن نیز باید تلاش کنید؛ پس باورهای بزرگ در جهت رسیدن به آرزوها، باید قدرت برانگیختن روان و توان انسان را داشته باشد.

در زندگی همه ما، زمان‌هایی بوده است که تا توانسته‌ایم وقت تلف کرده‌ایم؛خیلی وقت‌ها هم حس و حال انجام یک کار مهم و تکلیف خاص را نداشته‌ و پیوسته آن را پشت گوش انداخته‌ایم. درس خواندن در دوران مدرسه نیز، گاهی این گونه بوده است. بعضی از شما داوطلبان عزیز تا الان تلاش زیادی نکرده‌اید و حتی ممکن است بعضی از مباحث و درس‌ها را اصلا نخوانده باشید، اما باید بدانید که امسال، سال سرنوشت شماست و در این میان، رقابت علمی برای تعیین رتبه، رشته، دانشگاه، شغل و آینده شما رقم می‌خورد؛ پس باید قبول کنید که شرایط فعلی، شرایط خاصی است و دیگر جای این دست و آن دست کردن نیست.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *