تداخل برنامه آزمون با مدرسه

تداخل برنامه آزمون با مدرسه

یکی از مشکلاتی که خیلی از بچه ها پیدا میکنن سال کنکور تداخل برنامه آزمون با مدرسه هستش که میتونه خیلی استرس آور و مشکل آفرین باشه. در درجه ی اول شما میتونید موقع ثبت نام به این امر دقت کنید خیلی از مدارس هستند که با برنامه ی یک آزمون خاص جلو میرن. ممکنه شما هم تصمیم گرفته باشید همون آزمون رو شرکت کنید که خیلی هم خوب میشه و خود مدرسه هم احتمال زیاد همون آزمون رو برگزار میکنه.

منتها بعضی وقت ها مدارس برنامه مدونی ندارند یا برنامه ی آزمونی رو دارند که شما نمیخواید درش شرکت کنید. اینجا یک سری مشکلات بوجود میاد که خیلی ساده هم میشه حلش کرد. در این صورت شما باید برنامه ریزی مناسب داشته باشید. قبل از این که بگیم چجوری برنامه ریزی کنید این نکته رو توجه داشته باشید که نمرات مستمر و نوبت اول شما هیچ تاثیری نه در کنکور و نه آینده ی شما به طور کلی نخواهند داشت. پس توجه اصلی رو باید روی کنکور بذارید وگر نه نمرات مستمر و نوبت اول در حد قبولی هم اوکی هستش!

تداخل برنامه آزمون با مدرسه وقتی برنامه ی مدرسه جلو تر است

شما بین هر آزمون دو یا سه هفته بستگی به آزمونی که ثبت نام کردید فرصت دارید که برای آزمون بعدی آماده بشید. شما حتما باید برنامه ی کوتاه مدت برای این دو هفته یا سه هفته داشته باشید و دقیقا بدونید که میخواید چیکار کنید ترجیحا اگر یک مشاور کنکور که خودش هم رتبه ی برتر بوده این کار رو براتون بکنه که نور علی نور میشه. برای ثبت نام مشاوره با مشاورین تیس میتونید از طریق سایت و یا شماره تلفن های ما اقدام کنید. توی این برنامه کوتاه مدت شما برای هر روز مشخص می کنید که چیکار باید بکنید. شما در سال پیش دانشگاهی هر روز مدرسه نخواهید رفت ولی روز هایی که مدرسه دارید رو حدود دو ساعت براش توی برنامه هاتون خالی بگذارید.

توی این دو ساعت روز هایی که مدرسه داشتید سعی کنید یک ساعت و چهل و پنج دقیقشو درس هایی که همون روز داده شده رو بخونید و یک ربعش رو هم برای مرور اونچه که باید برای فردا بدونید بگذارید. این طوری اگر برنامه مدرسه از آزمون جلوتر باشه خیلی راحت میتونید هم به مدرسه برسید هم به آزمون.

تداخل برنامه آزمون با مدرسه وقتی برنامه ی آزمون جلو تر است

حالا حالت دیگه این هستش که آزمون از مدرسه جلوتر باشه که البته کمتر این یکی اتفاق میفته مگر این که دبیر شما در یک درس خاص خیلی با سرعت بالایی جلو نره. در این صورت شما باید مطالبی رو بخونید که توی آزمون هست ولی هنوز دبیر به شما تدریس نکرده. یکم کار اینجا سخت میشه ولی شدنی هستش کافیه شما منابع کنکور که تهیه کردید رو بخونید کتاب های کمک آموزشی ، جزوه ها و هر چیزی که دارید. این طوری حتی اگر توی آزمون نتونید به خوبی یاد بگیرید و خوب تستاشو بزنید وقتی معلمتون اون مبحث رو داد خیلی خوب تثبیت میشه براتون و میتونید خیالتون رو ازون مبحث راحت کتید. توجه داشته باشید که آزمون ها صرفا وسیله هستند نه هدف. بعضی از بچه ها به دلیل رقابت های اشتباه در آزمون ها استرس میگیرند و هدف رو موفقیت توی آزمون ها میگذارند. شما اگر دیدتون توی آزمون ها رقابت با خودتون باشه و این که اژمون ها نقش یاد گرفتن دارن برای شما تا رقابت با دیگران در این صورت میتونید خیلی راحت از کنار این که بخاطر نرسیدن درستون فلان مبحث رو نتونید خوب بزنید رد بشید و وقتی اون مبحث رو به شما یاد دادن جداگونه تست هاشو از آزمون قبلی بزنید برای خودتون.

در هر صورت این رو توجه داشته باشید که آزمون ها برای یادگیری شما و همچنین تمرین شما هستند برای روز کنکور و هیچ ارزش دیگری مبنی بر این که شما چه رتبه ای بدست میارید ندارند. متاسفانه انقدر بحث رقابت توی آزمون ها زیاد شده که بعضی از بچه ها سوالات آژمون روقبل از برگزاری آزمون میخرن! متاسفانه چنین دیدی به آزمون نه تنها کمک کننده نیست بلکه میتونه کاملا مضر هم باشه چرا که باعث استرس زیاد میشه و توجه دانش آموز رو از هدف اصلی دور میکنه . شما وقتی رتبه های برتر رو ببنید آزمون هاشونو لزوما همه آژمون ها رتبه ی برتر نبودند و این مساله کاملا اوکی بوده براشون. ضمن این که خیلی ها هم بودند که آزمون ها رو خوب نمیدادن ولی رتبه ی خوبی بدست اوردند. کلا این رو بدونید که هیچ ارزش خاصی رتبه های آزمون ها ندارند فقط یادگیری شما هستش که مهمه و تعیین کننده ی راه هستش. خیلی از بچه ها باز در مورد آزمون پرسیدند که به طور کامل قبلا توضیح دادیم ولی یکی از سوالات دیگه که توی مطالب قبلی هم بود ولی خیلی سوال میشه که کوتاه در موردش صحبت میکنیم (چطور مطلب رو کامل نمیخونن و کامنت میذارن زیر همون مطلب و سوالی رو میپرسن که جوابش توی خود متن هست الله اعلم) . و اون سوال این هستش که ایا شرکت در آزمون های سمجش به تنهایی میتونه کافی باشه یا خیر. متاسفانه با هزینه ی بالایی که آزمون ها میگیرن یکمی سخت شده ثبت نام در آزمون ها ولی خب شما نمیتونید فقط به سنجش متکی بشید اولا که تعداد اژمون پایینی داره ثانیا برنامه ای نداره که بتونه برنامه ی بلند مدت شما قرار بگیره پس به چشم یک مکمل ضروری بهش نگاه کنید تا یک جایگزین.

 

 


راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سايت مركزي موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *