تست‌های شک دار-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

 تست‌های شک دار

یکی از مشکلاتی که بعضی از دانش‌­آموزان حین آزمون یا تمرینات تستی با آن مواجه می­‌شوند تست‌های شک دار است.
&#۱۰۰۰۴;&#۶۵۰۳۹;تست شک دار چگونه ایجاد شده و راهکار حل آن چیست.

&#۱۲۸۳۰۴;اول آن‌که تست زدن بدون تمرین و مرور و کسب دانش اولیه کار اشتباهی است و یکی از علل ایجاد این نوع مشکل، حین حل تست، همین موضوع است.
یک مبحث پس از مطالعه اولیه لازم است مجدد دوره شود تمرینات تشریحی یا به زبان دیگر تست­‌های آموزشی تمرین شود و سپس به سراغ مرحله نهایی یعنی تست‌های استاندارد و زمان‌دار رفت.
&#۱۰۰۰۴;&#۶۵۰۳۹;علت دوم تست‌های شک دار معمولاً حواس­پرتی داوطلب حین حل تست است که یا به دلیل سرعت بالا و یا استرس حین خواندن صورت سؤال، نکته یا کلمه خاصی را جا گذاشته یا اشتباه می‌شود و در حل تست به دو گزینه درست برمی‌خورد و توانایی پاسخگویی را ندارد.
&#۱۰۰۰۴;&#۶۵۰۳۹;علت سوم شک دار شدن یک تست عدم بررسی تست‌های نادرست قبلی و تحلیل آزمون‌هاست.
بدون شک اگر داوطلبی از اشتباهات خود در تست­های یک مبحث درس گرفته و یادگیری خود را تکمیل کند در دام مشابه در سؤال دیگری نخواهد افتاد و با موفقیت پاسخ تست را تعیین خواهد کرد
&#۱۰۰۰۴;&#۶۵۰۳۹; گروه دیگر از داوطلب‌ها هستند که علت تست‌های شک دار آن‌ها انتخاب منابع نامناسب است که در آن‌ها توضیحات اضافه و گاهی نادرست و خارج از کتاب درسی گنجانده شده و داوطلب در حل تست‌های استاندارد و آزمون‌ها بین مطلب کتاب درسی و منبع نامناسب آن دچار شک می‌شود. درمجموع برای آمادگی بهتر و بیشتر در حل تست‌ها توجه به تحلیل درس به درس آزمون، حل تعداد مناسب تست از مباحث سخت کتاب درسی و همچنین انتخاب منابع درست، نکات حائز اهمیت در دستیابی به موفقیت هستند.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *