توصیه هایی برای کاهش بی‌دقتی در آزمون:۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

 توصیه هایی  برای کاهش بی‌دقتی در آزمون

۱.روی تست های کلیدی که مفاهیم و مهارت های اصلی درس را نشان می دهد و در بسیاری از کنکورها تکرار شده است تمرکز بیشتری داشته باشید دقت در تست زنی اهمیت دارد بی دقتی در تست زنی ناشی از بدخوانی سوال است به منفی و مثبت بودن صورت سوال مثل (هست-نیست) و (درست-نادرست)دقت زیادی کنید به کلمه (به جز) در صورت سوال دقت کنید همزمان با خواندن سوال دور کلمات خط بکشید تا دقت و سرعت عمل شما زیاد شود.موقع خواندن سوال چشم نباید روی گزینه ها باشد.

۲.اکثر اشتباهات که در هنگام تست زدن پیش می آید مربوط به افعال جملات است سوالاتی که آخرشان با  کلماتی مثل (می)شود و (نمی)شود(است) و (نیست) تمام می شود ممکن است داوطلب را دچار خطا کند.

در سوالات جور کردنی بتدریج که موارد را با هم جور می­کنید، آنها را حذف کنید؛ در این صورت پاسخ­ها کمتر خواهند شد و احتمال کاربرد مجدد آنها کاهش خواهد یافت. در موقع حدس زدن معمولاً اولین حدس شما درست است؛ بنابراین زیاد وسواس به خرج ندهید تا جواب را عوض کنید؛ مگر در مواقعی که مطمئن هستید. پاسخ­ هایی را که می­بینید غلط است، کنار بگذارید و بدین طریق تعداد پاسخ­ ها را محدود کنید تا احتمال پیدا کردن پاسخ صحیح را بیشتر کنید.سوالاتی که تصادفی پاسخ داده می­شود، شانس موفقیت فرد را کمتر می­کند؛ چون هر پاسخ منفی نمره ای منفی در پی دارد. بنابراین تا جایی که امکان دارد از پاسخ­ های تصادفی پرهیز کنید.

زمان را در نظر داشته باشید
زمان، یکی از عواملی است که قبل از تست­ زدن و پاسخگویی به آزمون­ های تستی باید مدنظر باشد. سعی کنید وقت خود را با توجه به ارزش زمان بندی کنید. بسیار مهم است که مدت زمانی را که برای پاسخگویی به هر سوال در نظر می­گیرید، با مدت زمانی که برای پاسخگویی آن سوال تعیین شده است، هماهنگ باشد. خوب است برای ایجاد هماهنگی، در منزل شرایطی شبیه به آزمون سراسری به وجود بیاورید و ساعتی را که زمان آن قابل تنظیم باشد، در نظر بگیرید و به تعدادی سوال با زمان مشخص پاسخ دهید.

سرعت عمل داشته باشید
برخی افراد در کارهایشان سرعت کمتری دارند. این افراد بنا به دلایلی میزانی از وقت خود را هدر می­ دهند این زمان­های از دست رفته در برخی از کارها و فعالیت­ها چندان مشهود نیست؛ ولی در کارهایی چون تست­ زنی بویژه سرجلسه کنکور اهمیت اساسی دارد. معمولاً کسانی که تمرکز دارند و مطالب را خوب خوانده­ باشند، در پاسخگویی حضور ذهن دارند و با سرعت عمل بیشتری پیش می­روند. ولی برخی از افراد به دلیل کندی عمل نه به خاطر فقدان تمرکز وقت را از دست می­دهند. این افراد باید بیشتر و بیشتر تمرین کنند و سرعت عمل خود را افزایش دهند. آنها برای این کار بهتر است علت کندی عمل خود را تشخیص دهند و اقدام به رفع آن کنند. برای افزایش سرعت عمل می­توانید زمانی را برای انجام کارهای خود بویژه تست­زدن اختصاص دهید و سپس سعی کنید در این فاصله تعدادی تست بزنید. رفته رفته سعی کنید تعداد تست­هایی را که در این فاصله زمانی می­زنید، افزایش دهید.

با انواع سوالات تستی آشنا شوید
علاوه بر مطالعه دقیق، آنچه در کنکور اهمیت دارد، آشنایی با نوع سوالات تستی است. مسلماً کسی که با شیوه پاسخ به سوالات تستی آشنایی داشته باشد، در آزمون بهتر عمل می­کند تا افرادی که هیچ­گونه آشنایی نداشته باشند و این امر با تمرین آسان می­شود. خیلی از عوال می­توانند شیوه پاسخ فرد به سوالات را تحت تأثیر قرار دهند. اگر فرض کنیم که تمام شرایط مطلوب وجود داشته باشد و فرد با آگاهی کامل در جلسه امتحان حضور پیدا کرده باشد، شیوه تست­ زنی عامل بسیار مهمی است که به صورت یک کانال ارتباطی دانسته ­های او را بر پاسخنامه منتقل می­کند. موارد ساده­ ای چون افزایش سرعت عمل، دقت و رعایت نکاتی در مورد شیوه پاسخ دادن به سوالها می­توانند کارآیی شما را بالا ببرند.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *