جمع بندی در ایستگاه اول۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

جمع بندی در ایستگاه اول
قسمت دوم

&#۱۲۸۳۰۸; ۳- تسلّط و سرعت
مرور يعني تکرار، اما نه يک تکرار ساده و معمولي، بلکه نوعي تکرار دروس که شما با استفاده از آن بتوانيد به آنچه که قبلاً خوانده‌ايد، به صورت بهتري مسلّط شويد؛ از سوي ديگر، مرور کردن باعث مي‌شود تا سرعت شما در يادگيري و مطالعه بعدي، بيشتر شود؛ پس هيچ يک از داوطلبان نبايد تصور کنند که با مرور کردن، وقت خود را هدر مي‌دهند، بلکه بايد توجه داشته باشند که اين مرورهاي متوالي دوران جمع‌بندي، تسلط و سرعت آنها را افزايش خواهد داد.

♦️۴- يادآوري
مرور کردن، آموخته‌هاي قبلي را مرتب مي‌کند، اطلاعات حافظه را مانند فايل‌هاي کامپيوتري منظم مي‌کند و حضور ذهن و دسترسي به آن فايل‌ها را آسان‌تر مي‌سازد. در زمان برگزاري کنکور براي پاسخگويي به تست‌هاي هر درس، وقت محدودي داريد. آنجا جاي فکر کردن و زير و رو کردن حافظه براي پيدا کردن مطلب و فرمول‌ها نيست. فرصت داده شده در زمان برگزاري کنکور، فقط براي عمل کردن و محاسبه کردن است؛ پس بايد سعي کنيد که قبل از برگزاري کنکور، مطالب را در ذهنتان به صورت بسيار منظم آماده کنيد تا بتوانيد در زمان لازم بخوبي از آنها استفاده کنيد، و اين مهم، فقط با مرور کردن ميسر مي‌شود.

&#۱۲۸۳۰۸; چه موقع و چگونه مرور کنيم؟
با اينکه بسياري از داوطلبان از اهميت مرور کردن براي کنکور مطلع هستند، اما مديرت زمان و توانايي کافي براي مرور کردن را ندارند و نمي‌دانند که چگونه و در چه شرايطي بايد مرور کردن براي کنکور را شروع کنند. اين مهم است که بدانيم چگونه، چه موقع و تا چه اندازه مرور کنيم. مرور جزو لازم برنامه درسي هر داوطلب است که در ماه‌هاي نزديک به کنکور، اهميت بيشتري پيدا مي‌کند. در اين اوقات بايد بخش مهمي از برنامه هفتگي خود را به آن اختصاص دهيد. در مقالات مختلف، بارها به اين نکته اشاره کرده‌ايم که شرايط درسي و توان و برنامه درسي و زمان هر داوطلب، با ساير داوطلبان کنکور، متفاوت است و نمي‌توان نسخه‌اي کلي را براي همه داوطلبان پيچيده و از آنها خواست که طبق همان دستورالعمل رفتار کنند. متاسفانه، امروزه بسياري از مؤسسات و مشاوران آنها تلاش مي‌کنند تا با پيشنهاد چنين راهکارهايي به داوطلبان، آنها را در مسير آمادگي براي کنکور ياري دهند؛ اما اين موضوع اشتباه است و حتي اگر گروه بسياري از داوطلبان همراه با يکديگر براي آمادگي در کنکور برنامه يکساني را اجرا کنند، باز هم ممکن است که به دليل توانايي يا ضعف‌هايي که در دروس مختلف دارند، از برنامه جمعي جا بمانند. مرور نيز به همين صورت است؛ به دليل اينکه مرور هم بخشي از برنامه مطالعاتي شما داوطلب عزيز براي آمادگي در کنکور است؛ پس بايد با توجه به توانمندي شما در برنامه‌ريزي‌ها پيش‌بيني شود.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *