خالق فضای رقابتی خود باشید!!۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

&#۱۰۰۰۴;&#۶۵۰۳۹;خالق فضای رقابتی خود باشید!!

&#۱۱۰۱۳;&#۶۵۰۳۹;«جیمز ران» معروف به جیم ران کارآفرین، نویسنده و سخن‌ران آمریکایی می‌گوید: شما، میانگین پنج ‌نفری هستید که بیشترین وقت خود را با آن‌ها می‌گذرانید.

اگر کمی بیشتر در رفتار خود و مشابهت‌های اخلاقی خود با اطرافیانتان فکر کنید، این تشابه‌های رفتاری را می‌توانید به‌وضوح ببینید؛ اما اطرافیان ما چه کسانی هستند؟ بیشترین تأثیر را از چه کسانی دریافت می‌کنیم؟

&#۱۱۰۱۳;&#۶۵۰۳۹;چند روز قبل، دانش‌آموزی در جلسه مشاوره‌اش می‌گفت: «وقتی می‌بینم دوستان و هم‌کلاسی‌هایم نسبت به کنکور و درس خواندن بی‌توجه هستند، انگیزه‌ام را برای تلاش از دست می‌دهم.» اگر شما هم با چنین مسائلی روبرو هستید، چند توصیه زیر را مطالعه کرده و به کار ببندید:

۱&#۶۵۰۳۹;⃣ هنگام ملاقات با دوستان و هم‌کلاسی‌هایتان موضوعات مربوط به درس‌هایتان را به میان آورید و در مورد آن گفتگو کنید.

۲&#۶۵۰۳۹;⃣ درست است که همکلاسی‌های شما رقیب‌های شما در کنکور هستند، اما ایجاد انگیزه در همکلاسی‌تان و افزایش تلاش آن‌ها، موجب سخت‌کوشی بیشتر شما می‌شود.

۳&#۶۵۰۳۹;⃣ تکنیک‌های تست‌زنی و روش‌های مطالعه‌ای که یاد می‌گیرید را با دوستانتان در میان بگذارید.

۴&#۶۵۰۳۹;⃣ اگر کانونی هستید، دفترچه‌های سؤال آزمون را با خود به مدرسه ببرید و سؤال‌هایی که ابهام دارید را از همکلاسی‌ها یا معلمتان بپرسید.

۵&#۶۵۰۳۹;⃣ با همکلاسی‌هایتان قرار بگذارید و دروسی که مسلط‌تر هستید را به یکدیگر آموزش داده یا رفع اشکال کنید. یادگیری از همتایان تأثیر شگفت‌انگیزی بر ورود مباحث درسی به حافظه بلندمدت دارد.

&#۱۱۰۱۳;&#۶۵۰۳۹;اجازه دهید افرادی در زندگی‌تان باشند که، چند سال بعد، از داشتن دوستانی مانند شما به خود افتخار می‌کنند.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *