دانشگاه اراک

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه اراک به این شرح است:


www.araku.ac.ir

این دانشگاه، در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان و ادبیات فارسی با عنوان مدرسه عالی مرجان آغاز به کار نمود و سپس در سال های بعد به افزایش رشته و دانشجو پرداخت. در سال ۱۳۴۵ در پی سیاست های حکومت به بخش دولتی پیوست و در سال  ۸۶با عنوان دانشگاه تربیت معلم اراک به فعالیت خود ادامه داد و بالاخره در سال  ۶۸به علت تنوع رشته و گستردگی، دانشگاه اراک نام گرفت. این دانشگاه، در حال حاضر با بیش از ۶۸رشته تحصیلی به خصوص کارشناسی ارشد شیمی، فیزیک، ادبیات فارسی و زیست شناسی فعالیت می نماید .
این دانشگاه دارای چهار دانشکده علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و کشاورزی است.
تاریخچه و معرفی
در سال ۱۴۵۰تعدادی از اساتید دانشگاه تهران و دانش سرای عالی سابق، مقدمات تاسیس یک موسسه آموزش عالی خصوصی را در اراک ایجاد نمودند. در مهرماه همان سال فعالیت این واحد آموزشی در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زبان و ادبیات فارسی با پذیرش ۱۴۵دانشجو به نام مدرسه عالی مرجان در محل استیجاری آغاز شد.
این موسسه در اواخر سال ۱۳۵۱با نام مدرسه عالی علوم اراک وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران و با مدیریت دولتی فعالیت خود را ادامه داد و در آذرماه سال  ۱۳۶۸این موسسه به طور مستقل و با عنوان دانشگاه تربیت معلم اراک فعالیت خود را پی گرفت.  در سال ۱۳۷۵ با تصویب طرح جامع (دانشگاه تربیت معلم )به (دانشگاه اراک) تغییر یافت. طرح جامع دانشگاه اراک با مساحت ۵۶۶هکتار شامل پنج دانشکده علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر معماری و فنی ومهندسی ادامه یافت و همچنین امکانات جانبی شامل سالن ورزشی، سلف سرویس، مسجد، فضای سبز و در حال حاضر دانشکده های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی و فنی و مهندسی فعال می باشد.
دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه توسعه یافته و جامع در حال حاضر دارای ۵ دانشکده و تعداد ۶۴رشته تحصیلی از جمله : ۱ رشته کاردانی،۱ رشته کارشناسی ناپیوسته و ۶۲رشته کارشناسی پیوسته و ۵۵رشته کارشناسی ارشد و ۱۰رشته دکتری می باشد و بصورت روزانه و شبانه نسبت به تربیت دانشجویان و تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای اداره و توسعه ایران اسلامی اقدام می نماید از مهرماه ۱۳۹۱ شعبه محلات دانشگاه اراک در سه رشته مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و مهندسی صنایع دانشجو می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *