دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین به این شرح است:


www.ikiu.ac.ir
دانشکده ها
دانشگاه بین المللی امام خمینی درحال حاضردارای ۷ دانشکده می باشد.
· فنی و مهندسی
· معماری و شهرسازی
· علوم پایه
· علوم انسانی
· علوم اجتماعی
· علوم و تحقیقات اسلامی
· مرکز آموزش زبان فارسی (ویژه دانشجویان خارجی)

 

دانشکده علوم پایه
این دانشکده در سال ۱۳۷۴ با چهار گروه آموزشی ریاضی، فیزیک، شیمی و آمار تأسیس شد و درحال حاضر تعداد دانشجویان این دانشکده بالغ بر ۸۶۶ نفر و تعداد اعضای هیأت علمی آن ۳۷ نفر می باشد. گروه فیزیک کاربردی در دو گرایش فیزیک حالت جامد و فیزیک اتمی و مولکولی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال پذیرش دانشجواست . این گروه دارای امکانات آموزشی و کمک آموزشی مناسبی نظیر آزمایشگاه های الکترونیک، فیزیک مدرن، حرارت، مکانیک، الکتریسته و اپتیک است.

·دانشکده علوم انسانی
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشکده علوم انسانی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. این دانشکده بزرگترین دانشکده دانشگاه محسوب می شود و درحال حاضر بیش از نیمی از ظرفیت دانشجویی دانشگاه را به خود اختصاص داده است.
در این دانشکده هم اکنون ۱۴گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.و تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده ۷۲ نفر می باشد.
گروه های آموزشی:

 

دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۷۴ با هدف ایجاد یک قطب مهندسی کارآمد در قزوین و ایجاد امکانات مناسب جهت پرورش استعدادهای جوانان و تأمین نیروی انسانی متخصص، اجرای طرح های صنعتی و استقلال علمی کشور آغاز کرد و در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشکده بالغ بر ۱۳۰۹ نفر می باشد که در گروه آموزشی مهندسی عمران، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی معدن و مهندسی کشاورزی (آبیاری)، مهندسی بیو تکنولوژی کشاورزی ، مهندسی برق (کنترل و مخابرات) ، مهندسی مکانیک (طراحی جامدات) و مهندسی نرم افزار کامپیوتر مشغول به تحصیل هستند. تعداد اعضای هیأت علمی ۶۷ نفر است.

دانشکده معماری و شهرسازی
در راستای اهداف عالیه دانشگاه که تاسیس رشته های تخصصیدر مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و ایجاد دانشکده های تخصصی است ؛ با راه اندازی رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی معماری در نیمسال اول سال تحصیلی ۸۲-۸۳ و ترکیب آن با رشته های کارشناسی معماری و شهرسازی موجود زمینه لازم برای برپایی دانشکده معماری و شهرسازی را فراهم گردید که سبب ارتقاء وجهه دانشگاه شده که به لحاظ نام و سطح، جایگاه شایسته ای را می طلبد. این دانشکده دارای فضای آموزشی مناسب شامل ۴ کارگاه طراحی معماری و یک کارگاه عکاسی، می باشد. ضمناً دانشجویان این
دانشکده از سایت رایانه ای تخصصی معماری وسایر امکانات کمک آموزشی بهرمند می باشند.تعداد دانشجویان این دانشکده ۴۲۶ نفر
و اعضای هیأت علمی آن ۱۴ نفر است.


دانشکده علوم اجتماعی
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشکده علوم اجتماعی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. در این دانشکده هم اکنون۶ گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.


دانشکده علوم و تحقیقات
نظر به اهداف و رسالت دانشگاه، دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی از جایگاه و اهمیّت ویژه ای برخوردار است. در این دانشکده هم اکنون ۴ گروه آموزشی به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی اشتغال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *