دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به این شرح است:


www.imamreza.ac.ir
تاریخچه:
دانشگاه امام رضا(ع) از سال ۱۳۷۸با توجه به امکانات گسترده کتابخانه آستان قدس رضوی و سازمان تربیت بدنی مبادرت به پذیرش دانشجو در دو رشته کتابداری و اطلاع رسانی و تربیت بدنی و علوم ورزشی از طریق کنکور سراسری نمود.
توسعه همه جانبه همواره یکى از رهنمودهاى حکیمانه رهبر فقید انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى ( قدس سره) بوده است و در این راستا آستان قدس رضوى درسایه تاییدات خداوند متعال و توجهات خاصه حضرت ثامن الحجج على بن موسى الرضا(ع) و با راهنمایى هاى مدبرانه مقام معظم رهبرى در خصوص لزوم مشارکت آستان قدس رضوى براى ایجاد واحدهاى فرهنگى و آموزشى در کشور با همت عالی موسس محترم حضرت آیت الله واعظ طبسى تولیت عظمی آستان قدس رضوى تاسیس دانشگاه امام رضا(ع) را به عنوان یکى از مهمترین نهادهاى آموزشى ، فرهنگى ، در برنامه اصلی خود قرار داده و به تصویب رساند.
با این هدف که دانشگاه امام رضا(ع) بایستى با لحاظ کیفى و کمى همسطح دیگر مراکز علمى معتبر دنیا و مطابق با معیارهاى جمهورى اسلامى ایران باشد.

– مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات

– مترجمی زبان و آموزش زبان انگلیسی

– تربیت بدنی و علوم ورزشی

– حسابداری

– کتابداری و اطلاع رسانی

– مدیریت
با توجه به نیاز روز افزون جامعه به مدیران مجرب دانشگاه با ایجاد محیطی مناسب از سال ۸۴ اقدام به تاسیس این رشته با گرایش های مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی ، مدیریت مالی و مدیریت بیمه در مقطع کارشناسی نموده است.
– مهندسی برق
– مهندسی پزشکی

فعالیت های انتشاراتی
انتشارات دانشگاه امام رضا(ع) تا کنون با انتشار بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب و با شمارگانی بالغ بر ۶۷۰۰۰۰ نسخه و تعداد نوبت چاپ ۲۱۶ بار در پنج کمیته پزشکی، مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و علوم انسانی در حال خدمات دهی به جامعه فرهنگی کشور می باشد. که با تلاش و همت دست اندر کاران آن تا کنون موفق به کسب مقام های مختلفی از جمله ناشر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشار برگزیده وزارت نیرو، جشنواره فردوسی، جشنواره خوارزمی و همچنین ۴ بار برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *