دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه تربیت مدرس به این شرح است:


www.modares.ac.ir

دانشگاه تربیت مدرس یکی از دانشگاه های دولتی ایران می باشد که در شهر تهران واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۳۶۰ با عنوان مدرسه تربیت مدرس و با هدف تربیت کادر هیئت علمی دانشگاهها، به عنوان تنها دانشگاه تحصیلات تکمیلی ایران تاسیس گردید و در سال ۱۳۶۱ اقدام به پذیرش دانشجو در برخی از رشته های علوم انسانی نمود. این مدرسه در سال ۱۳۶۵ به دانشگاه تربیت مدرس ارتقا یافت .این دانشگاه تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.
این دانشگاه دارای ۱۴ دانشکده با رشته های مختلف می باشد. دانشکده های آن:
· دانشکده علوم انسانی
· دانشکده علوم پایه
· دانشکده فنی و مهندسی
· دانشکده هنر
· دانشکده علوم پزشکی
· دانشکده منابع طبیعی
· دانشکده کشاورزی
· دانشکده مدیریت و اقتصاد
· دانشکده علوم ریاضی
· دانشکده برق و کامپیوتر
· دانشکده علوم زیستی
· دانشکده مهندسی شیمی
· دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
· دانشکده فناوری های نوین

این دانشگاه و به ویژه دانشکده علوم انسانی آن ، فارغ التحصیلان و اساتید مشهور و برجستهای داشته که از جمله میتوان به دکتر سید هاشم آقاجری، سید عطاءالله مهاجرانی، محسن کدیور، محمدباقر قالیباف،حسین شکوئی، محمدحسین پاپلی یزدی، میرحسین موسوی، پیروز مجتهدزاده، محمدرضا حافظ نیا، جعفر توفیقی، حاتم قادری، محمدمهدی زاهدی، معصومه ابتکار، سیدمسعود میرکاظمی، فرهاد دانشجو،فریبرز خسروی و … اشاره نمود.
در سالیان اخیر علاوه بر ارتقای علمی دانشگاه تربیت مدرس، به یکی از مهمترین کانون دانشگاهی دگراندیشان ایران تبدیل شده است و سیاست جدید دانشگاه و دانشکده علوم انسانی، حذف اساتید دگراندیش از دانشگاه تربیت مدرس است که در این رابطه اولین برخورد با محسن کدیور انجام شده است .
این دانشگاه چندین نشریه علمی تخصصی منتشر می کند که یکی از مهمترین این نشریات مجله بین المللی علوم انسانی است که توسط دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *