دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی  دانشگاه حکیم سبزواری به این شرح است:


www.hsu.ac.ir
دانشگاه تربیت معلم سبزوار در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد و با تلاش پیگیر مسئولان وقت شهرستان و عنایت وافر مسئولان وقت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه در سال بعد با پذیرش ۱۶۱ نفر دانشجو در چهار رشته دبیری الهیات، دبیری زبان و ادبیات فارسی، دبیری زبان و ادبیات عرب ودبیری ریاضی در مقطع کارشناسی فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود.
از آن سال تاکنون پیوسته بر تعداد گروه های آموزشی، رشته ها و گرایش های تحصیلی و تعداد دانشجویان افزوده شده است؛ به نحوی که در حال حاضر، دانشگاه دارای ۲۵ گروه آموزشی ۱۲۰ کدرشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی وکارشناسی ارشد و دکتری، ۸ دانشکده (ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی و هنر و معماری و تربیت بدنی و علوم ورزشی و ریاضی و علوم کامپیوتر و نفت و پتروشیمی و الهیات و معارف اسلامی) و حدود ۷۵۰۰ نفر دانشجو در دوره های روزانه و شبانه و نیمه حضوری می باشد.
دانشگاه تربیت معلم سبزوار در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار در ۱۰ کیلومتری شمال شهر واقع است. این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگدولتی تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و فناوری پس از دانشگاه فردوسی مشهد در استان خراسان رضوی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *