دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به این شرح است:


www.cmu.ac.ir
دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در بندر چابهار (تنها بندر اقیانوسی ایران) واقع است و به آموزش علوم و رشته های مربوط به دریانوردی و علوم دریایی می پردازد.
اهمیت این دانشگاه که در بندر فوق راهبردی و بازرگانی چابهار قرار دارد هم اکنون به عنوان یکی از دانشگاه های تخصصی و قطب آموزش و پژوهش صنعت دریانوردی و علوم دریایی ایران و خاورمیانه است و دارای ۳ دانشکده و حدود ۳ هزار تن دانشجو در حال تحصیل دارد.
تاریخچه
در سال ۱۳۵۵ با همکاری دانشگاه سات هامپتون انگلستان و دانشگاه سیستان و بلوچستان با نام دانشکده دریانوردی و علوم دریایی چابهار برای پرورش نیروی متخصص ناوگان دریایی کشور بنیان گذاشته شد و مدیریت و راهبری آن توسط مستشاران و مدرسان انگلیسی انجام می گرفت. در سال ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی ایران کلیه کارکنان غیر ایرانی، دانشگاه را ترک گفتند و همهی کارها به استادان ایرانی واگذار شد.
این دانشگاه در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه سیستان و بلوچستان منفک گردید و به عنوان یک مرکز آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی مستقل کار خود را و رشته های جدید مهندسی کشتی سازی، مهندسی الکترونیک و مخابرات دریایی و مهندسی شیلات نیز به رشته های پیشین افزوده گردید. همه ی دروسی که پیشتر توسط استادان خارجی تدریس می شد اینک توسط استادان ایرانی به ویژه دانش آموختگان ممتاز این دانشگاه که دکترای خود را با استفاده از بورس همین دانشگاه در خارج از کشور گرفته اند ارائه و مدیریت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *