دانشگاه شهرکرد

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه شهرکرد به این شرح است:


www.sku.ac.ir
دانشگاه شهرکرد، در سال ۱۳۵۶ با عنوان دانشکده دامپزشکی شهرکرد با پذیرش ۲۰ نفر دانشجو در رشته دامپروری فعالیت خود را شروع کرد. دانشگاه شهرکرد در حال حاضر با برخورداری از حدود ۲۰۰ عضو هیات علمی که ۸۵ درصد آنان دارای مرتبه استادیار و بالاتر هستند، از نظر نسبت استادیار و بالاتر به کل اعضای هیات علمی، جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد.
همچنین پیگیری مسوولین دانشگاه و همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، زمینه ساز استقلال هیات ممیزه این دانشگاه و ایجاد هیات ممیزه مشترک با دانشگاه کاشان گردید که این هیات ممیزه از واپسین روزهای سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد.
دانشگاه شهرکرد با بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل در ۳۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۳۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و ۵ رشته در دوره دیپلمای دامپزشکی، در ۳۰ گروه آموزشی و ۷ دانشکده شامل دانشکده های: کشاورزی، ادبیات و علوم انسانی، دامپزشکی، فنی و مهندسی و علوم پایه مستقر در شهرکرد و هنر و علوم انسانی(مستقر در فارسان) مشغول به فعالیت می باشد.
این دانشگاه دارای پنج پژوهشکده ی منابع آب ، فناوری جنین دام ، زیست فناوری، بیوتکنولوژی و بیماری های مشترک انسان و دام
است.
راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد و نیز برنامه ریزی برای ایجاد پارک علم و فناوری، راه اندازی بزرگترین آزمایشگاه هیدرولیک دانشگاه های کشور، راه اندازی ۵ سایت کامپیوتری جدید و ایجاد زمینه دسترسی ۱۰۰ درصد اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حدود ۶۰ درصد دانشجویان مقطع کارشناسی به اینترنت با سرعت بالا، راه اندازی شبکه اتوماسیون اداری جهت سهولت و سرعت بخشی به مکاتبات داخلی، انجام کامل ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان به صورت اینترنتی و… از دیگر اقدامات این دانشگاه است که در سالهای ۱۳۸۴تا ۱۳۸۷ محقق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *