دانشگاه شیخ بهایی

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه شیخ بهایی به این شرح است:

http://www.shbu.ac.ir

دانشگاه شیخ بهایی

این دانشگاه تحت قانون تاسیس موسسات آموزش عالی و دانشگاه های غیردولتی در سال ١٣٧۵ به همت و کوشش ١٠ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان ، در شهر جدید بهارستان تاسیس گردید . پذیرش دانشجو در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد. پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی ، دانشجویی ، انضباطی ، پرداخت شهریه و … تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند.

این دانشگاه کار خود را با ۴ رشته تحصیلی و با تعداد ١٧۵ دانشجو آغاز کرد . در حال حاضر دانشگاه شیخ بهایی نزدیک به۳۵۰۰دانشجو در ۱۶ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و یک رشته در مقطع کاردانی و ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری دارا می باشد. در این راستا این دانشگاه به لحاظ همجواری با دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان که دو دانشگاه معتبر ایران هستند ، توانسته است از بسیاری از اساتید این دو دانشگاه در ساعاتی غیر از ساعات اداری بهره بگیرد. بین ۵٠ تا ٧٠ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان در این دانشگاه تدریس می کنند.

این دانشگاه تابع مقررات آموزشی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد و مدارک کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ارشداز طرف وزارت فوق صادر خواهد شد.

دورنما و اهداف دانشگاه

در راستای برنامه های توسعه میان مدت و دراز مدت ، دانشگاه شیخ بهایی یک گام بنیادی در جهت توسعه فضای آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی برداشته و طرح جامع دانشگاه را در زمینی به مساحت بیش از ١٠ هکتار در ضلع جنوب غربی بهارستان واقع در خیابان فرهنگ آغاز نموده است . در این طرح چهار دانشکده مهندسی ، علوم پایه ، علوم انسانی و تحصیلات تکمیلی با کلیه فضاهای آموزشی ، کمک آموزشی ، رفاهی و فوق برنامه تا سقف ۵٠٠٠ دانشجو پیش بینی شده است.

دانشکده مدیریت

در حال حاضر دانشکده مدیریت دارای سه گروه آموزشی در مقطع کارشناسی : مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت جهانگردی و سه گروه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد: مدیریت بازرگانی، مدیریت بازرگانی (مدیریت مالی) و مدیریت جهانگردی است و از همکاری ۵۰ عضو هیئت علمی در مراتب مختلف علمی برخوردار است.

هم اکنون حدود ۷۰۰ دانشجو در رشته ها و گرایش های مختلف (کارشناسی،کارشناسی ارشد ) در این دانشکده تحصیل می کنند. پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در این دانشگاه بر اساس ضوابط وزارت علوم بوده و مدارک تحصیلی صادره مورد تائید وزارت علوم و فناوری می باشد.

دانشکده زبان های خارجی

هم اکنون حدود ۹۰۰ دانشجو در رشته ها و گرایش های مختلف (کارشناسی،کارشناسی ارشد ) در این دانشکده تحصیل می کنند. پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در این دانشگاه بر اساس ضوابط وزارت علوم بوده و مدارک تحصیلی صادره مورد تائید وزارت علوم و فناوری می باشد.

در حال حاضر دانشکده زبان های خارجی دارای    سه گروه آموزشی  در مقطع کارشناسی : مترجمی زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات انگلیسی و دو گروه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد: آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی و یک رشته آموزشی در مقطع دکتری : آموزش .زبان است و از همکاری ۳۰ عضو هیئت علمی در مراتب مختلف علمی برخوردار است.

آشنایی با شورای تحصیلات تکمیلی

تحصیلات تکمیلی دانشگاه شامل رشته های زیر می باشد :

 • دکتری آموزش زبان انگلیسی
 • ارشد آموزش زبان انگلیسی
 • ارشد مترجمی زبان انگلیسی
 • ارشد ریاضی کاربردی
 • ارشد ریاضی مالی
 • ارشد مدیریت جهانگردی
 • ارشد مدیریت بازرگانی
 • ارشد مدیریت بازرگانی (مدیریت مالی)
 • ارشدمهندسی کامپیوتر نرم افزار
 • ارشد هوش مصنوعی
 • ارشدمهندسی کامپیوتر –معماری
 • ارشد مهندسی برق
 • ارشد مهندسی برق (مخابرات سیستم)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *