دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی  دانشگاه صنعتی شریف به این شرح است:


www.sharif.ir


دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز کشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید. این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، منطقه ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند و به عنوان مرکزی برای تبدیل رویاهای نسل های ایرانی به واقعیت های امروزی همواره مورد تحسین و شگفتی جامعه باشد. هدف این دانشگاه، فراهم نمودن محیطی علمی و پویا برای کسانی است که در راستای کسب علم و دانش تلاش می نمایند، و پایگاه و نقطه اتکاء و اعتماد آنانی است که واقعیات و حقایق علمی را درک کرده، برای نشان دادن آن به دیگران کوشش می کنند.
دانشگاه صنعتی شریف دیدگاه خویش را در خلق، انتشار و کاربرد دانش در یک محیط یادگیری کاملا پویا جستجو می کند. این دیدگاه سبب ارتقای کیفی آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات به جامعه و حل مسائل آن در حد توان شده است. به طوری که با بیش از ۳۵ سال تجربه مفتخر است که با یاری خداوند بزرگ و تلاش استادان کارآمد و مجرب، محققین برجسته، و کارشناسان و کارمندان سخت کوش و همچنین بهره گیری از امکانات کمک آموزشی و آزمایشگاه های مجهز توانسته است دانشجویان مستعد خویش را در سطح کارآمدترین نیروهای علمی و فنی کشور به جامعه ارائه نماید.
دانش آموختگان این دانشگاه همواره در ردیف قویترین مهندسین و بالاترین مدیریت های علمی، فنی و اجرایی کشور بوده و به علاوه در آزمون های متمرکز ورودی کارشناس ارشد از نظر میانگین نمرات و درصد قبولی از کارشناسی به کارشناسی ارشد در اکثر رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه بالاترین مقام را در بین دانشگاه های کشور داشته اند. همچنین آن هایی که به قصد ادامه تحصیل راهی خارج از
کشور شده اند نیز به خوبی در سطح بین المللی درخشیده اند و پس از کسب موفقیتهای بالای علمی منشاء خدمات ارزنده ای گردیده اند.
این دانشگاه به همراه «دانشگاه صنعتی آریا مهر اصفهان» (دانشگاه صنعتی اصفهان فعلی) مستقیما بر اساس ساختار دانشگاه ام آی تی در آمریکا الگوبرداری گردیدند.
دانشکده ها
*دانشکده مهندسی مکانیک
*دانشکده مهندسی برق
*دانشکدهی مهندسی شیمی و نفت
*دانشکده مهندسی و علم مواد
*دانشکدهی فیزیک
*دانشکدهی علوم ریاضی
*دانشکده شیمی
*دانشکده مهندسی صنایع
*دانشکده مهندسی عمران
*دانشکده مهندسی کامپیوتر
*دانشکدهی مهندسی هوافضا
*دانشکده مدیریت و اقتصاد
افتخارات دانشگاه
* کسب مقام نخست در مسابقات ریاضی دانشجویی برای ۶۰سال متوالی
* کسب مقام نخست کشور در تمام دوره های مسابقات acm و مقام های ارزشمند در سطح جهان
* انتخاب چندین نفر از استادان دانشگاه به عنوان چهرهی ماندگار کشور از جمله: دکتر مهدی بهادری نژاد، دکتر حسن ظهور، دکتر پرویز دوامی، دکتر سعید سهراب پور، دکتر بهمن مهری، دکتر سیاوش شهشهانی، دکتر مهدی گلشنی و دکتر علی محمد رنجبر
* کسب نشان درجه ۱دانش به وسیله ی استادان این دانشگاه دکتر مهدی بهادری نژاد و دکتر پرویز دوامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *