دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به این شرح است:


www.kut.ac.ir

دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و کاربردی نمودن فناوری های نوین در صنایع مختلف از سال ۱۳۸۶ در شهر کرمانشاه فعالیت خود را آغاز نموده است. این دانشگاه هم اکنون در رشته های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک در دانشکده انرژی و همچنین مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر- سخت افزار در دانشکده فناوری اطلاعات نزدیک به ۸۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل دارد.
معرفی دانشکده انرژی:
دانشکده انرژی، اولین دانشکده دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد. در حال حاضر رشته های مهندسی برق (قدرت) و مهندسی شیمی(صنایع گاز) در این دانشکده دانشجو می پذیرند. در طرح توسعه این دانشکده راه اندازی سایر رشته ها، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتیموجود در حوزه انرژی در نظر گرفته شده است. پروژه عمرانی اصلی این دانشکده پس از مدتی رکود با تلاش های فراوان ریاست دانشگاه از فروردین ۸۹ مجدداً آغاز گردیده و قرار است طی یک قرارداد ۹ ماهه اسکلت و سقف آن و در مجموع با ۱۲۵۰۰ متر مربع زیر بنا به پایان برسد. پایه گذاری اصولی یک دانشکده بر مبنای استاندارد های دانشگاه های پیشرفته جهان و مبتنی بر رعایت چارچوب دانشگاه پایدار، از جمله اهداف در نظر گرفته شده برای این دانشکده می باشد.
معرفی دانشکده فناوری نوین :
پیشرفت دانش بشری طی دهه های اخیر و به طور خاص در سال های اخیر، آن چنان که واضح است، شتابی صد چندان به خود گرفته که این واقعیت خود سبب پیدایش و گسترش علوم و فناوری های نوین گشته است. لذا با توجه به نیاز صنایع گوناگون موجود در کشور، منطقه و استان، در حوزه علوم و فناوری های نوین، خلأ ناشی از عدم وجود متخصصانی که بتوانند به راحتی این نیاز ها را، علی الخصوص در زمینه استفاده از فناوری های جدید از جمله فناوری نانو، پاسخ گو باشند، قویاً محسوس بوده و به همین دلیل ایجاد یک مرکز دانشگاهی منسجم و توانمند که بتواند این نیاز ها را پاسخ گو باشد، کاملاً ضروری است. با توجه به ماهیت دانشگاه های صنعتی، اهداف تشکیل و توانایی های بالفعل و بالقوه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، تشکیل دانشکده فناوری های نوین، سنگ بنای دانشگاهی توانمند در ارتباط با این علوم نوین، در این منطقه از کشور می باشد که حاصل آن تربیت دانشجویانی خواهد بود که می توانند تأثیر قابل توجهی بر روند توسعه استان کرمانشاه داشته باشند. شایان ذکر است، مجوز تأسیس این دانشکده در سال ۱۳۸۸ در کمیسیون هیأت امنای دانشگاه اخذ گردید و راه اندازی آن یکی از اهداف مهم دانشگاه است .
معرفی دانشکده مدیریت مهندسی :
این دانشکده یکی از دانشکده های در نظر گرفته شده در طرح چشم انداز مطلوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه است و در حال حاضر مجوز تأسیس این دانشکده در کمیسیون هیأت امنای دانشگاه تصویب گردیده است.
معرفی دانشکده فناوری اطلاعات:
علم فناوری اطلاعات به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه های نرم افزاری و سخت افزار رایانه می پردازد. مطالعه، طراحی، ساخت، راه اندازی، نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، جمع آوری، سازماندهی، طبقه بندی و انتقال اطلاعات مهمترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می کند. اولین رشته این دانشکده رشته فناوری اطلاعات است که در سال ۱۳۸۹ تأسیس شده است. یکی از اهداف تأسیس این دانشکده در دانشگاه صنعتی کرمانشاه تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز در کشور و به ویژه منطقه غرب کشور و پاسخ گویی به نیاز های موجود در زمینه فناوری اطلاعات است. تکمیل سایر رشته های در نظر گرفته شده، تکمیل و تأسیس آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مورد نیاز در برنامه توسعه این دانشکده قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *