دانشگاه صنعت آب و برق

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه صنعت آب و برق به این شرح است:


www.pwut.ac.ir
دانشگاه صنعت آب و برق در سال ۱۳۵۱ به منظور افزایش مهارت فنی تکنیسین های شاغل در صنعت آب و برق در شمال شرق تهران فعالیت خود را آغاز کرد. تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های این دانشگاه در سطح و ظرفیت محدودی ادامه داشت. در سال ۱۳۵۹ توجه ویژه شهید دکتر عباسپور؛ وزیر وقت نیرو به آموزش و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، منجر به تشکیل ستاد سازندگی و آموزش و تبدیل مرکز آموزش های تخصصی برق به یک مجتمع آموزشی و پژوهشی شد.
وی در آن زمان و علاوه بر برگزاری دوره های کوتاه مدت برای تکنیسین های برق، برگزاری دوره های کوتاه مدت در مقطع کارشناسی و همچنین برگزاری دوره های بلندمدت کاردانی و کارشناسی را نیز عهده دار شد.
مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید عباسپور در کمتر از ۱۰ سال به دعوت از اساتید مجرب و توسعه کمی و کیفی دامنه فعالیت های آموزشی تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات رفاهی و با درخشش فارغ التحصیلان اولین دوره های بلند مدت مهندسی کاربردی خود در صنعت در سال ۷۰ مجوز تبدیل شدن به دانشکده صنعت آب و برق را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرد.
این دانشگاه از ابتدای سال ۱۳۸۴ با تبدیل وضعیت دانشکده به دانشگاه صنعت آب و برق به عنوان عالی ترین مرکز ارائه آموزش های علمی-کاربردی در صنعت عظیم و زیربنایی آب و برق، آماده ارائه دوره های کوتاه مدت جهت افزایش معلومات و توانایی های مدیریتی، فنی و تخصصی شرکت کنندگان برای انجام مطلوب تر وظایف شغلی آنان در کلیه مقاطع شد.
این دانشگاه دارای ۴ دانشکده و ۱۴ گروه تخصصی و ۵ مرکز و موسسه از ۶۰ واحد تخصصی است و آموزش های کوتاه مدت آن هرساله بیش از ۵۰ درصد فعالیت های آن را تشکیل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *