دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به این شرح است:

http://www.zums.ac.ir

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تیر سال ۱۳۶۶ به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در زنجان تصویب شد و در سال ۱۳۷۳ با سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان استان ادغام شده و به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان شناخته شد. این دانشگاه طبق رتبه بندی وزارت بهداشت دررتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی ایران از نظر معیار کل دررتبه ۹ قرارگرفت همچنین دانشکده پزشکی این دانشگاه رتبه ۱۱ را در معیار آموزشی کسب کرد.

مجموعه دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای هفت حوزه ‌است که عبارتند از: پشتیبانی، بهداشتی، درمان، غذاو دارو، دانشجویی و فرهنگی، پژوهشی، آموزشی. همچنین دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای شش دانشکده‌ است که عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری ومامائی، پیراپزشکی، بهداشت.

پورتال کنفرانس ها و همایش های دانشگاه علوم پزشکی زنجان

http://conferences.zums.ac.ir

معرفی پورتال: پورتال کنفرانسها و همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، پایگاهی برای مدیریت متمرکز رویدادهای علمی این دانشگاه است. در این پایگاه علاوه بر معرفی کنفرانس ها، کلیه فرایندهای مربوط به برگزاری همایش، از فراخوان، دریافت آثار، داوری تا تعریف کارگاه‌های آموزشی، ثبت نام و اعلام نتایح و داوری، همه به صورت آنلاین و مجازی انجام می‌شود.

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی زنجان از سال ۱۳۶۶ با پذیرش دانشجو ی پزشکی عمومی فعالیت آموزشی خود را شروع نمود. این دانشکده، علاوه بر پزشکی عمومی در هشت رشته تخصصی بیماری های کودکان، بیماری های داخلی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، بیهوشی، بیماری های عفونی، روانپزشکی و بیماری های مغز و اعصاب‌ دستیار تربیت می کند. همچنین در رشته های پزشکی مولکولی، زیست فنآوری و انگل شناسی دانشجوی Ph.D می پذیرد و در رشته های بیوشیمی بالینی، انگل شناسی، زیست فنآوری پزشکی،‌ ژنتیک انسانی،‌ فیزیولوژی،‌ حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، میکروب شناسی، روانشناسی بالینی و علوم تشریح نبز دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرش می نماید .

ساختمان فعلی دانشکده پزشکی زنجان با زیر بنای حدود ۱۲۰۰۰ مترمربع در پایان سال ۱۳۶۹ به پایان رسیده است. کلاس های آموزش تئوری دانشجویان در محوطه مرکزی ساختمان در دو طبقه شامل ۴ کلاس با گنجایش ۵۰ نفر، سه کلاس ‏با گنجایش ۱۰۰ نفر تماماً با سیستم ویدئوپروژکتور تجیهز گردیده است. سالن سمینار و پایان نامه رازی با گنجایش ۴۳ نفر ‏و سالن اجتماعات ابن سینا با ظرفیت۲۰۰ نفر، مجهز به سیستم های صوتی و تصویری است. برای پیشگیری از تراکم جمعیت ‏در کنار هر کلاس سالن بزرگی منظور شده است که علاوه بر ایجاد راه های ارتباطی بین فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی و ‏اداری، پله های ارتباطی طبقات نیز در این قسمت ایجاد شده است. ‏

ساختمان مذکور بدون در نظر گرفتن سالن های مطالعه و سخنرانی و غیره فقط در فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی قادر است تعداد ۱۲۰۰ نفر دانشجو را در یک زمان تحت پوشش آموزشی قراردهد. در حال حاضر آموزش بالینی دانشجویان رشته پزشکی در سه مرکز آموزشی درمانی به نام های ولیعصر ( عج )، آیت الله موسوی و شهید دکتر بهشتی انجام می شود.

کتابخانه دانشکده مجهز به ۹۴۶۰ عنوان کتاب فارسی و لاتین و همچنین ۲ دستگاه کامپیوتر جهت جستجوی منابع کتابخانه و یک دستگاه چاپگر و یک دستگاه کپی برای استفاده از منابعی که امکان انتقال آن به خارج از کتابخانه امکان پذیر نمی باشد فراهم گردیده است. مرکز اطلاع رسانی دانشجویان دارای ۲۰ دستگاه کامپیوتر و ۱ دستگاه چاپگر می باشد. ساعات استفاده دانشجویان از کتابخانه و سایت کامپیوتر دانشکده از ساعت ۱۸-۸ می باشد. به دانشجویان در ابتدای ورود اکانت استفاده از اینترنت دانشکده به مدت محدود داده می شود.

دانشکده داروسازی زنجان

دانشکده در شمالی ترین نقطه شهر زنجان در پردیس دانشگاه علوم پزشکی واقع شده است.فضاهای آموزشی و اداری با تجهیزات کامل جهت ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان فراهم شده است.

دانشکده پرستاری و مامائی

دانشکده پرستاری و مامایی زنجان در سال ۱۳۶۵ بعنوان اولین واحد آموزش عالی علوم پزشکی استان و بنام مدرسه عالی پرستاری افتتاح و با جذب ۴۲ نفر دانشجوی کاردانی شروع بکار نمود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *