دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به این شرح است:

 

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۸۷ راه اندازی شده است. این دانشکده مجهز به آزمایشگاه های بیوشیمی، بافت شناسی، فیزیولوژی، انگل شناسی وقارچ شناسی، میکروب شناسی ،ایمنولوژی،سلولی – مولکولی و سالن تشریح ؛ همچنین کتابخانه با فضایی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع شامل ۸۹۳۰ عنوان و۳۸۳۲۵ جلد کتاب فارسی و۱۹۴۰عنوان و۲۷۰۰ جلد کتاب لاتین ،۲۰۰ مجله فارسی و لاتین،۳۰۰ عنوان , E.book ۳۱ دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت با پهنای باند ۵ مگا بایت،و امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال،از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب؛ و نیز لابراتوار زبان، سالن کنفرانس، سایت کامپیوتر و واحد فناوری اطلاعات می باشد. دو بیمارستان آموزشی ۲۴۵ تختخوابی واسعی و ۷۵ تخت خوابی مبینی در حال حاضر تحت نظارت این دانشکده مشغول به فعالیت هستند.

مرکز آموزشی پژوهشی درمانی واسعی با مساحت ۱۴۰۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۷۱۰۰ متر مربع شامل درمانگاههای تخصصی و بخشهای اعصاب، داخلی، عفونی، جراحی، قلب، اطفال، نوزادان، دیالیز، اتاق عمل مجهز به لاپاراسکوپ، اورژانس، سی سی یو، آی سی یو، تالاسمی و بخش های پاراکلینک رادیولوژی، آزمایشگاه مرکزی، آزمایشگاه آسیب شناسی، سی تی اسکن اسپیرال، الکتروانسفالوگرافی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی و داروخانه و سنگ شکن می باشد. کتابخانه بیمارستان حدود ۱۳۰۰ جلد کتاب و ۲۵۰ نرم افزار آموزشی دارد و در دو شیفت صبح و عصر آماده ارائه خدمات و مجهز به سالن اینترنت و سالن مطالعه و سالن مجلات می باشد. مرکز تحقیقات بیمارستان از سال ۸۵ افتتاح گردیده و تصویب طرح های پژوهشی بالینی و نظارت بر اجرای آنها را بر عهده دارد. سالن اجتماعات این بیمارستان با ظرفیت ۱۰۰ نفر مجهز به ویژولایزر، ویدیوپروژکتور، متصل به اینترنت و مجهز به دوربین مدار بسته با اتاق عمل برای برگزاری تله کنفرانس ها می باشد. این بیمارستان در حال راه اندازی بخش های رادیوتراپی و شیمی درمانی، آنژیوگرافی و جراحی قلب بازو مسمومین می باشد .

بیمارستان مبینی شامل بخش های اورژانس، داخلی زنان، جراحی زنان، اتاق زایمان، پس از زایمان، اتاق عمل، نوزادان و NICU و درمانگاه تخصصی و بخش های پاراکلینک رادیولوژی ، آزمایشگاه، سونوگرافی و آزمایشگاه آسیب شناسی می باشد. کتابخانه بیمارستان دارای حدود ۸۰۰ جلد کتاب و سالن مطالعه ومتصل به اینترنت می باشد .

 

آدرس پستی دانشکده پزشکی:  سبزوار- کیلومتر ۵ جاده تهران- ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی- معاونت آموزش تحقیقات و فناوری- دانشکده پزشکی

شماره تلفن۰۵۷۱‐۴۴۱۹۵۷۲

شماره نمابر: ۰۵۷۱‐۴۴۴۵۶۴۸

کد پستی۹۶۱۳۵

صندوق پستی: ۳۱۹

website: www.medsab.ac.ir

pezeshki@medsab.ac.ir

 

رسالت دانشکده پزشکی

حوزه فعالیت دانشکده پزشکی سبزوار در زمینه آموزش، پژوهش و درمان مبتنی بر توسعه ارتقاء سلامت میباشد. این دانشکده وظیفه تعلیم، تربیت و تأمین دانش آموختگان برتر، توانمند و متعهد در رشته پزشکی جهت نظام سلامت کشور را بر عهده دارد. آموزش دانشجویان با جدیدترین شیوه های تدریس و منطبق بر استانداردهای نوین آموزش پزشکی، با تخصیص بهینه امکانات، تجهیزات، منابع، تکنولوژی دانشگاهی، بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی، با حداقل هزینه و نیز ارتباط با مراکز علمی داخل و خارج کشور انجام خواهد شد. این دانشکده تلاش مینماید که در محیطی علمی و پویا که زمینه ساز ایجاد رابطه منطقی و صمیمی بین دانشجو، استاد و محیط است، تسهیلات لازم را برای مطالعه و تحقیق در شاخههای مرتبط با رشته پزشکی جهت اساتید و دانشجویان مستعد و کارکنان فراهم سازد تا آنها ضمن فراگیری مهارتها، توانایی فعالیت در عرصه های آموزشی، پژوهشی و درمانی را در جامعه کسب نموده و فردی مسئولیت پذیر جهت مشارکت در فعالیت های اجتماعی و مشاغل ارزنده و پر بازده مرتبط با رشته خود باشند . ایجاد چنین محیطی نشانگر تعهد ، علاقمندی و پایبندی ما به سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی و نقش خلاقیت ، پژوهش و نوآوری در عرصه آموزش نوین پزشکی خواهد بود . ما بر این باوریم که حفظ کرامت و حقوق انسانها ، برخورداری از وجدان کاری ، توسعه سلامت و رفاه به دور از تبعیض ، رکن اساسی فرهنگ اسلامی – ایرانی است و سرلوحه رسالت ما می باشد .

 

اهداف کلان دانشکده پزشکی تا پایان برنامه استراتژیک اول ۱ -بازنگری رسالت و اهداف کلان دانشکده هر دو سال یکبار ۲ -ارزیابی مستمر سالانه میزان تحقق اهداف کلان ۳ -هدف و آماده سازی برنامه آموزشی پزشکی مطابق با استاندارد های روز قبل از ورود دانشجویان ۴ -تامین نیروی انسانی هیات علمی تا پایان برنامه ۵ -توسعه نیروی انسانی هیات علمی به مناسبتهای الگوهای شایستگی تا پایان، برنامه ۶ -تجهیز تمامی واحدهای دانشکده به فن آوری اطلاعات تا پایان برنامه ۷ -رعایت کل استاندارد فضای فیزیکی تا پایان نامه ۸ -تامین کامل تجهیزات ضروری مورد نیاز به طبق اولویتهای انجام شده تا پایان برنامه ۹ -همکاری و مبادلات آموزشی در نیرومند منابع آموزشی، پژوهشی استاد با تمام واحدهای همجوار تا پایان برنامه ۱۰-تکمیل کلیه پستهای سازمانی مطابق با ساختار سازمانی تا پایان برنامه ۱۱ -توسعه و تامین نیازمند رفاهی، فرهنگی بر مبنای استانداردهای تعریف شده تا پایان برنامه ۱۲-استقرار کامل نظام ارزشیابی بر اساس نظامهای نوین ارزشیابی تا پایان برنامه کتابخانه کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۱۳۷۰ با هدف هدف تأمین نیازهای اطلاعاتی اعضاء هیئت علمی، دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان و در جهت توسعه فعالیت های پژوهشی و آموزشی این دانشگاه تاسیس گردید. ب ا توجه به ارتقاء دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ، در سال ۱۳۸۷ کتابخانه مرکزی ب ه ساختمان جدید خود در فضایی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع منتقل گردید. این کتابخانه با انجام فعالیتهایی از قبیل تهیه و خریداری منابع مورد نیاز کاربران خود، امانت کتاب ، فراهم کردن دسترسی به اینترنت و پایگاههای اطلاعاتی با استفاده از ۳۰ دستگاه رایانه بخش پایگاه عرضه اطلاعات، تهیه مجلات چاپی فارسی و مجلات لاتین به صورت الکترونیکی در قالب پایگاههای اطلاعاتی، راهنمایی و آموزش استفاده کنندگان در جهت استفاده بهینه از منابع، اطلاع رسانی در زمینه پایگاههای اطلاعاتی و کتابهای تازه خریداری شده و تهیه مجموعه های آموزشی چند رسانه های و کتابهای الکترونیکی در قالب لوح فشرده جهت استفاده اساتید و دانشجویان به مراجعان خود خدمت رسانی می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *