دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به گزارش سایت موسسه حرف آخر، معرفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به این شرح است:


sbmu.ac.ir
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی یکی از دانشگاه های دولتی ایران و تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان تهران است.
تاریخچه
هسته اولیه این دانشگاه با نام دانشکده پزشکی دانشگاه ملی ایران به عنوان اولین دانشکده پزشکی خصوصی در سال ۱۳۳۸ و با پذیرش دانشجو در رشته پزشکی ایجاد شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ به موجب قانونی که در شورای انقلاب تصویب شد دانشگاه ملی،دانشگاهی دولتی اعلام شد(قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه غیر دولتی و خصوصی محسوب می شد.) و در خرداد ماه سال ۱۳۶۲ ستاد انقلاب فرهنگی وقت با تغییر نام دانشگاه از «ملی ایران » به « شهید بهشتی» موافقت کرد.
در سال ۱۳۶۴ براساس مصوبه دولت جمهوری اسلامی مبنی بر تأسیس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، مراکز درمانی و دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی از دانشگاه منفک و بعد از ادغام با برخی از مراکز آموزشی دیگر و با نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کردند.
جایگاه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی جزو دانشگاه های علوم پزشکی برتر کشور محسوب شده و رقابت قابل توجهی برای ورود به رشته های مختلف آن در کنکور سراسری وجود دارد. علاوه بر فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی علوم پزشکی، این دانشگاه مسئولیت نظارت بر خدمات بهداشتی و درمانی بیش از چهار میلیون تن از جمعیت استان تهران از جمله مناطق شمالی و شرقی تهران و شهرستان های دماوند، فیروزکوه، ورامین و پاکدشت رابرعهده دارد.
دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دومین رتبه(پس از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) را در میان دانشکده های پزشکی سراسر کشور بدست آورده است.
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر اساس گزارش شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و با توجه به شاخص های موجود، رتبه ی نخست را در میان دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور بدست آوردهاست. این دانشکده علاوه بر ارائه دوره دندانپزشکی عمومی، ۱۴ دوره تخصصی دندانپزشکی را ارائه می کند.
دانشکده ها
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی مشتمل بر هشت دانشکده است:
·دانشکده پزشکی
·دانشکده دندانپزشکی
·دانشکده پرستاری و مامائی
·دانشکده داروسازی
·دانشکده پیراپزشکی
·دانشکده بهداشت
·دانشکده توانبخشی
·دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذائی
·دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست
·دانشکده طب سنتی
·دانشکده فناوری های نوین پزشکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *