دانلود جزوه پارادوکس های زیستی حرف آخر استاد شاکری

امروز قصد داریم از کار بی نظیر دیگری از استاد شاکری پرده برداریم. در این قسمت به معرفی جزوه پارادوکس های زیستی حرف آخر استاد شاکری می پردازیم، میخواهیم شما را در رد گزینه چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ علمی به اوج برسانیم فقط با پارادوکس زیستی. در کنکور ۹۵ حدود ۱۳ سوال با پارادوکس زیستی به جواب می رسید.

اما پارادوکس زیستی چیست؟

با یک مثال ساده از فصل چهارم سال دوم شروع میکنم؛ به نظر شما دوازدهه توانایی ترشح آنزیم را دارد؟ دوستان عزیزی که پک سال دوم را مشاهده کرده اند در جریانند که استاد شاکری و شعبانی با چه سوژه های بکر و نابی این مباحث را توضیح داده اند، جواب این سوال خیر می باشد چرا که آنزیم های موجود در دوازدهه اگر منشاشان لیزوزوم های سلول های استوانه ای روده باریک باشند حاصل آزاد شدن هستند نه اگزوسیتوز، پس روده باریک با ترشح آنزیم در تضاد است. با دانستن همین پارادوکس ساده میشد سه گزینه را به راحتی رد کرد و به جواب صحیح رسید. دوستان ۱۲ سوال دیگر از کنکور ۹۵ به همین طریق به جواب می رسید و گزینه های بسیاری را هم می شد رد کرد.

اهمیت درس زیست شناسی

درس زیست شناسی از بین دروس تخصصی رشته ی تجربی از دروس پر اهمیت محسوب می شود و در کنکور  دارای بالاترین ضریب می باشد به همین خاطر نقش اساسی رو برای قبولی در رشته های تاب و دانشگاههای معتبر ایفا می کند و همچنین دانش آموزان برای به دست آوردن رتبه بالا در کنکور باید به این درس توجه ویژه ای بکنند چرا که بیشترین سوالات کنکور در رشته ی تجربی از درس زیست شناسی مطرح می شود دانش آموزان باید سعی کنند در کمترین زمان ممکن به بیشترین سوالات پاسخ درست بدهند پس در زیست شناسی مدیریت زمان بسیار مهم می باشد.

دانش آموزان رشته تجربی قطعا باید بیشترین زمان را به مطالعه درس زیست شناسی اختصاص دهند . این درس نیازمند مطالعه دقیق و مفهومی و همچنین مرور بالای مطالب خوانده شده می باشد . کتاب درسی مهم ترین منبع برای دانش آموزان می باشد که برای هر درس باید روی تک تک کلمات و جملات دقت و تفکر کنند . شما باید قبل از تست زدن تمامی جملات و قید ها و اشکال کتاب را مو به مو بررسی کرده باشید . همچنین باید قادر باشید فصول مختلف را با هم ترکیب کنید چون همان طور که می دانید بیشتر تست های کنکور سؤالات ترکیبی از فصول مختلف کتاب با هم می باشد . پس دقت کنید زمانی به تست زدن بپردازید که احساس می کنید واقعا همه چیز را مفهومی خوانده اید و می دانید . اما کسانی که تغییر رشته داده اند و یا اولین بار هست که زیست شناسی را مطالعه می کنند و همچنین برای دانش آموزانی که قادر نیستند فصول را با هم ترکیب کنند یا کسانی که نمی توانند در این درس خوب تست بزنند توصیه می کنیم حتما از پکیج های زیست شناسی حرف آخر استفاده کنند. این آموزش ها هر آنچه شما در روز کنکور برای پاسخگویی به سؤالات نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و شما را در تست زدن ورزیده می کنند . فراموش نکنید که حاشیه نویسی و خلاصه نویسی برای این درس بسیار مهم می باشد.

[su_button url=”http://www.harfeakher.org/wp-content/uploads/2017/06/PARA.pdf” target=”blank” style=”3d” background=”#2d49ef” color=”#0a0808″ radius=”10″]لینک دانلود[/su_button]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *