در هفته های باقیمانده تا کنکور با افکار منفی مقابله کنید-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

در هفته های باقیمانده تا کنکور با افکار منفی مقابله کنید

قسمت اول :

هر چه به کنکور نزدیک می‌ شویم، افکار مختلف، ذهن بعضی از کنکوری‌ ها را به هم می‌ ریزد. این مساله، بخصوص الان که بسیاری از کنکوری‌ های عزیز در حال تست زنی سرعتی به شیوه آزمون یا مشغول گذراندن آزمون‌ های آزمایشی هستند، بیشتر احساس می‌شود. احساس منفی و نگرانی درباره کنکور، ممکن است که به صورت کم یا زیاد بر عملکرد شما کنکوری‌ های عزیز تاثیر بگذارد و علاوه بر اینکه وقت شما را بگیرد، باعث کاهش یادگیری‌ تان شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا راهکار هایی را به شما ارائه دهیم که با این افکار منفی و احساس آزار دهنده مقابله کنید و سرحال و با انرژی تا کنکور بخوبی برنامه مطالعاتی خود را ادامه دهید
از جمله این راهکارها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-از خود سؤال کنید: «انجام چه کاری در این شرایط جواب می‌دهد؟»

حتی زمانی که احساس می‌ کنید هیچ کاری از دستتان بر نمی‌آید، به دقت فکر کنید؛ مطمئنا یک راه پیدا می‌ کنید که به شما کمک کند. همین موضوع هم جای بسی خوشحالی دارد. حال چگونه می‌توانید آن را به کار بندید و ارتقا دهید؟ با مطرح کردن این سؤال، خودتان را از دایره منفی‌گرایی‌ هایی نظیر «واقعا ناامید کننده است»، نجات داده‌اید و می‌ توانید روی نکات مثبت تمرکز کنید. به این طریق، شما راهی را پیدا کرده‌اید که بتوانید از ناامیدی‌ها نجات پیدا کنید. یادتان باشد که تا روز آخر مانده به کنکور، وقت دارید تا با انجام برخی از کارها، مثلا تست زنی بیشتر، مرور مجدد مطالبی که در آنها ضعیف هستید و اشکال دارید و … به بهتر شدن وضعیتتان در کنکور کمک کنید.

۲-هر کاری را که با موفقیت انجام داده‌اید، یادداشت کنید

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که روی پیشرفت‌ها و کارهایی که تاکنون در جهت آمادگی برای کنکور داشته‌اید، فکر کنید و فعالیت‌ها و کارهایی را که کرده‌اید، تحسین کنید؛ حتی اگر از نگاه شما یا دیگران جزئی باشد. باید بدانید که این تلاش حتما کمک موثری برای شما خواهد بود. نگاهی به برنامه خود بیندازید و فقط روی نقاط مثبت تمرکز کنید؛ اینکه از زمان شروع به مطالعه، هر درس را چقدر مطالعه کرده، چقدر مرور داشته و چه مطالب جدیدی یاد گرفته‌اید. به خاطر داشته باشید که فقط و فقط به نکات مثبت کار و تلاشتان در طی آمادگی برای کنکور و پیشرفت‌ هایتان تمرکز کنید و مجالی برای بروز افکار منفی نگذارید. در روزهای باقی مانده تا کنکور، به طور روزانه، این کار را انجام دهید تا اگر در آزمون‌ ها یا تست زنی دچار مشکل شدید روحیه شما آسیب نبیند و برای ادامه کار، انرژی داشته باشید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *