معرفی دین و زندگی سال دهم حرف آخر

با سلام خدمت همه شما عزیزان حرف آخری، در ادامه معرفی پکیج های سال دهم حرف آخر به بررسی کتاب دین و زندگی سال دهم و تغییرات این کتاب درسی می پردازیم. کتاب دین و زندگی سال دهم از دوازده درس تشکیل شده است که استاد یوسفیان پور با الگوسازی و انیمیشن های بسیار جذاب به تدریس این درس پرداخته است تدریسی که واقعا شما رو جذب دینی میکنه و از همه مهمتر باعث میشه که به بالاترین نمرات و درصدها در این درس برسید.

کسانی که از قبل با حرف آخر آشنایی دارند میدونند با مطالعه پکیج دین وزندگی استاد یوسفیان پور در موسسه حرف آخر می تونن به راحتی به درصد بالای ۸۰ در درس دین و زندگی برسند.

درس اول: هدف آفرینش

درس دوم: پر پرواز

درس سوم: پنجره ای به روشنایی

درس چهارم: آینده ی روشن

درس پنجم: منزلگاه بعد

درس ششم: واقعه ی بزرگ

درس هفتم: فرجام کار

درس هشتم: آهنگ سفر

درس نهم: دوستی با خدا

درس دهم: یاری از نماز و روزه

درس یازدهم: فضیلت آراستگی

درس دوازدهم: زیبایی پوشیدگی

که استاد یوسفیانپور در پکیج دین و زندگی سال دهم حرف آخر تمامی این دروس رو به بهترین شکل ممکن به شما عزیزان آموزش می دهد اعم از تحلیل کل کتاب، بررسی تشریحی کتاب، رمزگزاری آیات برای حل تست، بررسی کامل آیات و متن کتاب درسی، بررسی تمرینات کتاب درسی و هر آنچه که لازم باشد.

نکات لازم در مطالعه دین و زندگی سال دهم از نگاه حرف آخر

١- برای اُنس بیشتر دانش آموزان با قرائت قرآن کریم، آیاتی از قرآن کریم در ابتدای هر درس آمده است. در هنگام تدریس، ١٠ دقیقه ابتدای کلاس به قرائت اختصاص دارد. از آنجا که آموزش صحیح قرائت در دوره های تحصیلی گذشته انجام شده و قواعد قرائت صحیح، آموزش داده شده است، انتظار می رود که دانش آموزان بتوانند این قواعد را مراعات کنند و آیات را صحیح بخوانند. به همین جهت باید از دانش آموزان بخواهیم که آیات هر درس را روز قبل مرور و تمرین کنند و در فرصت کوتاه کلاس، متن تمرین
شده را بخوانند. از این قسمت در آزمون ها اعم از آزمون های کتبی در نظام آموزشی آموزش و پرورش و آزمون های ورودی دانشگاه ها نباید سؤالی طرح شود.
٢- این درس وقتی نتیجه بخش و ثمردهنده خواهد بود که عرصهٔ حضور، فعالیت و خلاقیت های فکری دانش آموزان باشد و به آنها شهامت اندیشیدن و ابتکار بدهد. میزان موفقیت ما در تدریس به میزان تفکر و اندیشه ورزی دانش آموزان بستگی دارد. روش تدریس و ارزشیابی ما نباید به گونه ای باشد که دانش آموزان مجبور باشند کتاب را چندبار بخوانند و حفظ کنند. آن امتحان و آن ارزشیابی با اهداف این درس هماهنگ است که امکان تحقیق، اظهارنظر و فکر کردن را برای دانش آموزان فراهم کند. با توجه به
نکات فوق، ارزشیابی این درس در دو بخش انجام می گیرد.
بخش اوّل: ارزشیابی مستمر؛ شامل:
١ قرائت صحیح آیات شریفه: ۴ نمره
٢ انجام فعالیت های داخل درس و پرسش از متن: ٧ نمره
٣ مشارکت در کار گروهی و گفت وگوها: ٥ نمره
٤ پاسخ به سؤال های بخش اندیشه و تحقیق: ٤ نمره
توجه: انجام پیشنهادها، نگارش مقالات تحقیقی و انجام کارهای هنری و ادبی تا دو نمره به
معدل نمرهٔ مستمر اضافه می کند.
بخش دوم: ارزشیابی پایانی؛
این ارزشیابی در پایان هر نیم سال انجام می گیرد که شامل دو بخش است: ۱ آزمون کتبی
۲ قرائت آیات. در آزمون کتبی، سؤال ها باید براساس رویکرد کلی محتوای آموزشی؛ یعنی فهمیدن، نه حفظ کردن، استوار باشد. باید محورهای کلیدی و اصلی محتوای کتاب، محور آزمون باشد و از نکات حاشیه ای و فرعی نباید برای طرح سؤال استفاده شود. آزمون کتبی ١٦ نمره دارد. ٤ نمره از ارزشیابی پایانی به قرائت صحیح دانش آموزان اختصاص دارد.

دینی دهم استاد یوسفیانپور
دین و زندگی سال دهم حرف آخر

توجه:
١ آیات ابتدای هر درس برای قرائت در کلاس است و صرفاً در ارزشیابی مستمر پایانی به صورت شفاهی از دانش آموزان پرسیده می شود و نباید هیچ گونه سؤالی در امتحانات کتبی و آزمون های ورودی دانشگاه ها از این آیات طراحی شود.
٢ قسمت های بیشتر بدانیم که جداگانه مشخص شده و با رنگ مخصوص متمایز شده است، () فقط برای توسعهٔ اطلاعات و کسب نمرهٔ تشویقی است و در امتحانات پایانی و آزمون های ورودی دانشگاه ها نباید از این قسمت ها سؤال طرح شود.
٣- فعالیت هایی که با علامت (*) مشخص شده اند، فعالیت های واگرا هستند و فقط در زمان تدریس و ارزشیابی مستمر از آنها استفاده می شود و در امتحانات پایانی و آزمون های ورودی دانشگاه ها نباید سؤالی از آنها طرح شود.
٤- تمام قسمت هایی که تحت عنوان «پیشنهاد » و «پاورقی ها » در کتاب آمده است، صرفا جهت توسعه اطلاعات می باشد و در ارزشیابی پایانی و آزمون های ورودی دانشگاه ها نباید مورد سؤال قرار گیرد.
٥- آیاتی که در درس ها ترجمه نشده اند آیاتی هستند که در سال های پیشین معنا و مفهوم آنها به دانش آموزان آموزش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *