راهکارهایی برای افزایش انگیزه وعلاقه دانش آموزان در دروسی مانند ریاضی۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

راهکارهایی برای افزایش انگیزه وعلاقه دانش آموزان در دروسی مانند ریاضی

برای مثال از همان دوران ابتدایی، درس ریاضی در ذهن خیلی از دانش‌آموزان، به عنوان درسی بسیار سخت شناخته شده است، حال آنکه اگر به شیوه ای علمی و جذاب به بچه ها آموزش داده می شد، قطعاً به عنوان درسی شیرین و دوست داشتنی در ذهن آنها ثبت می گردید.

بر اساس تحقیقات متخصصین حوزه مغز و اعصاب، تمام تجربیات امروز ما حاصل تصاویر، باورها و افکاریست که خودمان خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناآگاهانه در ذهنمان ثبت کرده ایم و لذا اولین گام برای غلبه بر این مشکل؛ تغییر ذهنیت و افکار دانش آموز بوسیله پلن های ذهنی ای می‌باشد که بر اساس روش تفکر کردن در گروه درس زندگی آموزش داده می شود.
در گام بعدی دانش آموز لازم است تا شیوه های غلط و سنتی مطالعاتی خود را تغییر داده و روشهایی را بیاموزد که قادر باشد ایده ها و مفاهیم کلیدی کتابهای درسی را استخراج کند، اینکار باعث می شود تا او علاوه بر تسلط بر مباحث مختلف، زمانهای مطالعاتی خود را نیز به شدت کاهش دهد و در نتیجه بجای مطالعه زیاد، مطالعه ای با کیفیت و موثر داشته باشد. بدیهی است با تکیه بر شیوه های جدید، حجم مطالبی که می بایست بعد از مدتی مرور شود نیز بگونه ای شگفت انگیز کاهش خواهد یافت.

در کنکور سراسری نیز دو عامل نقش اساسی دارد، یکی فراگیری روش های مطالعه و یادگیری مفهومی دروس و دیگری بهره گیری از پلن های ذهنی جهت هدایت ذهن در راستای رسیدن به هدف. در چنین شرایطی است که بطور خودکار موتور ذهنی دانش‌آموز فعال شده و وی در مسیر پیشرفت های خیره کننده قرار خواهدگرفت.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *