راهکارهایی برای نتیجه گیری از مطالعه -۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

راهکارهایی برای نتیجه گیری از مطالعه
قسمت اول

سه هفته است که یک بند درس میخوانم، اما هیچ فایدهای نداشته است.
در آزمون آزمایشی که این هفته داده ام هیچ پیشرفتی نداشته ام و حتی ترازم پایین تر آمده است. اصلا وقتی درس نمیخواندم، وضعم رو به راه تر بود. از دیروز که نتیجه آزمون آزمایشی جدید را گرفتها م، نا امید و افسرده شده ام.گاهی فکر می‌کنم که شاید به من درس خواندن نیامده است و باید دور درس خواندن را خط بکشم !
حرفهایی از این قبیل را هر سال از دانش آموزان بویژه دانش آموزان کنکوری میشنوم؛ جوانانی که میگویند با وجود درس خواندن و تلاشی بی وقفه در روزهای گذشته، نتوانسته اند نتیجه خوب یا کمی دلگرم کننده کسب کنند و برای همین مأیوس شده اند و میخواهند که درس و مطالعه را رها کنند.
این دسته از دوستان تصور می‌کنند که دو یا سه هفته درس خواندن، باید بار کوتاهی های چند ماهه یا حتی چند ساله آنها را بردوش کشد و خیلی زود نتیجه بگیرند.
میخواهم بگویم دانش آموزی که مدت کوتاهی است به صورت مفهومی درس میخواند و در سالهای قبل هم آزمون سراسری مورد توجهش نبوده است
و در دروس پایه اشکال اساسی دارد، روند پیشرفتش کندتر است، و برای رسیدن به تراز و رتبه های بهتر، باید بیشتر تلاش کند؛ پس باید اول دقت کنید که این دیر بازده بودن، منطقی است. البته میتوان راهکارهایی برای بازدهی زودتر و بهتر پیشنهاد داد که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره میشود:
صبور باشید از قدیم گفته اند:رهرو آن نیست که گه تند و گهی آهسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.درس خواندن برای کنکور جزو اهداف بلند مدت است و موفقیت در آن، به صبر، تلاش، پشتکار و روحیە ی خستگی ناپذیری نیاز دارد. در واقع شما در این راه باید آهسته ولی پیوسته حرکت کنید و پیوسته بودن، اهمیت خاصی دارد.نباید درس خواندن شما نوسان داشته باشد و به گونه ای باشد که یک مدت کوتاه را با تمام توانتان درس بخوانید. بعد، چیزی موجب ناامیدی یا دلسرد شدن شما شود و مدتی ساعات مطالعه شما کاهش پیدا کند و پس از مدتی دوباره یک هفته خوب درس بخوانید و باز هم افت کنید.
اگر میخواهید در آزمون سراسری نتیجه خوبی کسب کنید، باید حتی اگر مدتی، اوضاع بر وفق مرادتان نبود و علی رغم زیاد درس خواندن، بازده نداشتید، حوصله به خرج دهید؛ زیرا این دوران با صبر و پشتکار شما تمام خواهد شد، و اگر دست از تلاش بر ندارید قطعا مزد زحمت خود را خواهید دید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *