رهنمودهایی جهت مطالعه کردن به شیوه ای موفقیت آفرین

رهنمودهایی جهت مطالعه کردن به شیوه ای موفقیت آفرین

رهنمودهایی که بتواند به شما کمک کند تا به مطالعه کردن به شیوه ای موفقیت آفرین و مولد نزدیک شوید :

زمانهایی را که می خواهید در یک روز به مطالعه اختصاص دهید ، بخش بندی کنید .

انتخاب زمان مناسب ، اساسی است. برخی افراد ، صبحها به مؤثرترین شکل مطالعه می کنند و برخی عصرها را زمان مناسب می یابند . تنظیم زمان مطالعه برمبنای انطباق با ویژگی های شخصی ، نکته ای بسیار اساسی و با اهمیت است یعنی چه وقت شما در بهترین وضعیت هستید. اگر مشکل شما یافتن زمان مطالعه است احتمالاً شما عادت به انجام کارهایی دارید که شما را از مطالعه باز می دارد.

 محل مطالعه خود را انتخاب کنید و کاملاً مطالعه کردن در آن محل را رعایت کنید .

محل باید ساکت باشد و شخص در آن به هیچ وجه دچار حواس پرتی نشود . آن محل باید تنها با مطالعه کردن تداعی شود . بسیاری از دانش آموزان علی رغم نیت خوبی که دارند ولی مرتکب این خطا می شوند که محل خواب را به عنوان محل خاص مطالعه خود انتخاب می کنند . متاسفانه این دانش آموزان خیلی زود در می یابند که این محل  تنها چیزی را که نصیب آنها می کند چرت زدن و فرو رفتن در خواب است .

فضایی که در آن درس می خوانید باید فرحبخش و لذت آفرین باشد .

لباس راحتی بپوشید، چای داغی بنوشید، زمان خاصی به مطالعه اختصاص دهید. ترفندی که به شما کمک می کند تغییر دهید احساساتی را که نسبت به مطالعه کردن دارید. اگر این طور، عمل کنید زمان مطالعه می توانید زمانی لذت بخش و مولد باشد. چرا وقتی می توانید به موفقیت نایل شوید، شکست می خورید؟ دانش آموزان شکست  می خورند چون نمی دانند چگونه مطالعه کنند یا نمی دانند مقصود از مطالعه کردن چیست.

بهترین پندی که می توان  ارائه داد تا بتوانید به پیشرفت تحصیلی در خور توجه دست یابید ایجاد مهارت های مطالعاتی صحیح است .

نخست، محیط مطالعه خوب، میز مناسب، صندلی راحت، نور خوب، دمای مناسب اتاق، و یک جو ساکت فراهم کنید. مقصود این است که شما باید تمامی چیزهای درونی و بیرونی را که موجب حواس پرتی می شوند، حذف کنید .

دوم، پیش از شروع به کار، مروری بر تکلیف محوله انجام دهید. ببینید انتظار می رود که با چه مهارتها ، واقعیتها و ایده ها در حد تسلط آشنا باشید . زمینه ای که انتظار  می رود به آن مسلط باشید چیست. ابتدا به دشوارترین موضوع و مطلب بپردازید . یعنی زمانی که ذهن شما ، آماده ترین وضع را دارد و به سهولت مسایل را هضم   می کند . یک برنامه درسی شکل دهید و آن را در اتاق خود نصب کنید. زمان مطالعه را وقتی در بهترین وضعیت روحی قرار دارید، تنظیم کنید.  انعطاف پذیری در برنامه ریزی برای ایجاد سازگاریها بر حسب نوع تکلیفی که انجام می دهید ، لازم است سرانجام، هم جزوه های  اساتید را بررسی کنید و هم موضوع درسی را مطالعه کنید. در واقع، رهنمودهای مطالعاتی خاص را برای درسی که یاد می گیرید، جویا شوید.

 


راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سايت مركزي موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *