روش مطالعه درس شیمی ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

روش مطالعه درس شیمی

درس شیمی درکنکورسراسری سال های اخیرجزء سخت ترین ومفهومی ترین درس ها شناخته شده است ونیز میتوان درصد پاسخ گویی ومیانگین چنداز۱۰ داوطلبان درکنکور تجربی وریاضی درذراین درس به نسبت سایردرس های تخصصی کم تربوده است .

درس شیمی شامل ۲ بخش حفظیات ومسائل است. درچندسال اخیرتوجه طراحان کنکوردراین درس نسبت  به سوال های تیپ مسئله بیش ترشده است وتعداد زیادی ازسوال های کنکور درس شیمی رامسائل تشکیل می دهند.معمولاً مسائل این درس با اعدادبزرگ وتقریب اعشاری طراحی می شوندوظاهری دشوار وپیچیده دارند اما درعین حال به راحتی حل می شوند.اگر دانش آموزان به حل تمرین وتست زیاد در این بخش بپردازند وچندین بار سوال های کنکور را حل کنند به راحتی می توانند به سوال های تیپ مسئله پاسخ دهند.

در۲ سال اخیرسوال های بخش حفظی به صورت بسیارمفهومی وترکیبی ارائه شده است وبرای پاسخ گویی به تیپ سوال ها لازم است دانش آموز برمتن کتاب درسی مسلط باشد.دربودجه بندی کنکور تعدادسوال های این درس بین ۳ کتاب درسی  شیمی دبیرستان تقریبا به نسبت یکسان توزیع شده است؛بنابراین توجه به تمام مباحث ۳ سال درس شیمی ضروری است.اکثرمباحث شیمی به گونه ای هستندکه دانش آموز باید ابتدا برمباحث پایه ای آن ها مسلط باشد.سعی کنید تا قدرت انتقال خود را بهبود ببخشید. به همین خاطر تکالیفتان را دسته‌بندی کنید و آن‌ها را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید؛ برای مثال برای مطالعه ی ۲۰ صفحه از کتاب آن را به ۴ بخش ۵ صفحه ای تقسیم بندی کنید.

  • هنگامی که شما می خواهید در حاشیه کتاب خود مطالبی بنویسید بهتر است که از ایده و تفکر خود مثال ها و یا فرمول ها را شرح دهید؛ زیرا این روش به اندازه ی کلمات داخل متن مهم هستند
  • برای یاد داشت هایی که در کلاس و یا کتاب های مختلف در ارتباط با درس تهیه کرده اید زمان مناسب در نظر بگیرید و سعی کنید آن ها را در یک فترچه مخصوص خلاصه نویسی کنید.
  • هنگام جواب دادن به سؤالات و مسئله ها به خود اطمینان دهید که شما قادر هستید به سوال جواب مناسبی دهید. برای افزایش اطمینان می توانید از خود بپرسید که این مسئله جزء کدام دسته از مواردی است که قبلاً حل کرده اید ؟ و در ذهن خود مسائلی را بخاطر آورید که قبلاً در دفترچه مکمل سؤالات کتاب خود به آن ها پاسخ داده اید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *