روش مطالعه درس شیمی ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

روش مطالعه درس شیمی

درس شیمی درکنکورسراسری سال های اخیرجزء سخت ترین ومفهومی ترین درس ها شناخته شده است ونیز میتوان درصد پاسخ گویی ومیانگین چنداز۱۰ داوطلبان درکنکور تجربی وریاضی درذراین درس به نسبت سایردرس های تخصصی کم تربوده است .

درس شیمی شامل ۲ بخش حفظیات ومسائل است. درچندسال اخیرتوجه طراحان کنکوردراین درس نسبت  به سوال های تیپ مسئله بیش ترشده است وتعداد زیادی ازسوال های کنکور درس شیمی رامسائل تشکیل می دهند.معمولاً مسائل این درس با اعدادبزرگ وتقریب اعشاری طراحی می شوندوظاهری دشوار وپیچیده دارند اما درعین حال به راحتی حل می شوند.اگر دانش آموزان به حل تمرین وتست زیاد در این بخش بپردازند وچندین بار سوال های کنکور را حل کنند به راحتی می توانند به سوال های تیپ مسئله پاسخ دهند.

در۲ سال اخیرسوال های بخش حفظی به صورت بسیارمفهومی وترکیبی ارائه شده است وبرای پاسخ گویی به تیپ سوال ها لازم است دانش آموز برمتن کتاب درسی مسلط باشد.دربودجه بندی کنکور تعدادسوال های این درس بین ۳ کتاب درسی  شیمی دبیرستان تقریبا به نسبت یکسان توزیع شده است؛بنابراین توجه به تمام مباحث ۳ سال درس شیمی ضروری است.اکثرمباحث شیمی به گونه ای هستندکه دانش آموز باید ابتدا برمباحث پایه ای آن ها مسلط باشد.سعي کنيد تا قدرت انتقال خود را بهبود ببخشيد. به همين خاطر تکاليفتان را دسته‌بندي کنيد و آن‌ها را به قسمت‌هاي کوچک‌تر تقسيم کنيد؛ براي مثال براي مطالعه ي ۲۰ صفحه از کتاب آن را به ۴ بخش ۵ صفحه اي تقسيم بندي کنيد.

  • هنگامي که شما مي خواهيد در حاشيه کتاب خود مطالبي بنويسيد بهتر است که از ايده و تفکر خود مثال ها و يا فرمول ها را شرح دهيد؛ زيرا اين روش به اندازه ي کلمات داخل متن مهم هستند
  • براي ياد داشت هايي که در کلاس و يا کتاب هاي مختلف در ارتباط با درس تهيه کرده ايد زمان مناسب در نظر بگيريد و سعي کنيد آن ها را در يک فترچه مخصوص خلاصه نويسي کنيد.
  • هنگام جواب دادن به سؤالات و مسئله ها به خود اطمينان دهيد که شما قادر هستيد به سوال جواب مناسبي دهيد. براي افزايش اطمينان مي توانيد از خود بپرسيد که اين مسئله جزء کدام دسته از مواردي است که قبلاً حل کرده ايد ؟ و در ذهن خود مسائلي را بخاطر آوريد که قبلاً در دفترچه مکمل سؤالات کتاب خود به آن ها پاسخ داده ايد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *