روش مطالعه درس شیمی-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

📖روش مطالعه درس شیمی📖

اهمیت درس شیمی
با توجه به اختصاصی بودن این درس و تعداد تستی که در کنکور سراسری دارد، به عنوان یکی از دروس با اهمیت قلمداد می‌شود، به ویژه در کنکور رشته‌ی تجربی که ضریب بالاتری دارد و دومین درس پراهمیت می‌باشد.

نکته جالب توجه
در کنکور سال‌های اخیر، اهمیت هر یک از پایه‌های دوم، سوم و چهارم در کنکور سراسری تقریباً یکسان بوده و توزیع تست‌ها گواه این مطلب است.

توجه
زمانی که به درس شیمی در کنکور سراسری اختصاص می‌دهند، ۳۵ دقیقه می‌باشد که با توجه به حجم مسائل در کنکورهای اخیر کافی نیست و لازم است به خوبی در حل مسائل خبره باشیم.

توصیه‌ی ویژه‌
مطالعه‌ی دقیق متن کتاب و بررسی دقیق‌تر کنکورهای سراسری چند سال اخیر (از سال ۸۳ به بعد) تا با چگونگی سبک سؤالات آشنا و مطالعه‌ی خود را هدف‌دارتر پی‌گیری کنید.

در درس شیمی می‌توان مباحث را به دو دسته‌ی کلی تقسیم کرد:
۱⃣مباحثی که در آن‌ها مطالعه‌ی مستمر بیش از تست زدن مورد توجه است، مانند مباحث پایه‌ی دوم، فصل ۱ و ۲ سال چهارم، (خلاصه‌نویسی کردن در این مباحث از اهمیت بالایی برخوردار است).
۲⃣مباحثی که در آن‌ها تست زدن کمک شایانی به تسلط در این مباحث می‌کند، مانند پایه‌ی سوم و فصل ۳ و ۴ پایه‌ی چهارم (توصیه می‌شود برای مباحث فصل ۳ و ۴ پایه‌ی چهارم، تست‌زنی را پس از مطالعه‌ی کتاب و جزواتی که در اختیار دارید، به تأخیر نیاندازید).

✳️فصل ۱ سال دوم✳️
تا صفحه‌ی ۲۰ متن کتاب علامت‌گذاری (های‌لایت) شود ولی از مدل کوانتومی به بعد، از یک جزوه‌ی تکمیلی استفاده شود، سپس از یک کتاب تست، تعدادی تست علامت‌دار کنید و هر چند وقت یک بار مرور کنید.

✳️فصل ۲ سال دوم✳️
تا صفحه‌ی ۴۵ متن کتاب و از پدیده‌های تناوبی به بعد، پس از مطالعه از یک جزوه تکمیلی بیش‌تر تست بزنید.

✳️فصل ۳ و ۴ سال دوم✳️
ابتدا کتاب و سپس جزوه‌ی درسی خود را خوب مطالعه کنید اما تست زدن اهمیت بیش‌تری دارد و تا می‌توانید تست بزنید.

✳️فصل ۵ سال دوم✳️
فقط متن کتاب را خوب بخوانید اما در بحث نامگذاری آن‌ها، تمرین بیش‌تری داشته باشید و تست‌های کنکور سراسری را بزنید و تکرار کنید.

✳️فصل ۱ سال سوم✳️
تا ابتدای موضوع استوکیومتری کتاب را خوب بدانید (۱ تست در کنکور دارد) – در حل مسائل با تست‌زنی به تسلط می‌رسید (توصیه می‌شود در حل مسائل از روش تناسب استفاده کنید).

✳️فصل ۲ و ۳ سال سوم✳️
فقط متن کتاب را خوب بخوانید و علامت‌گذاری کنید، سپس تست‌های کنکور سال‌های اخیر را بزنید (در این دو فصل، تستی خارج از سطح کتاب مطرح نشده است).

✳️فصل ۱ و ۲ سال چهارم✳️
معمولاً دانش‌آموزان با این دو فصل مشکل ندارند و برای دوره‌ی بهتر از یک کتاب تست، تست‌هایی که از قبل علامت‌دار کرده‌اید را مجدداً حل کنید.

✳️فصل ۳ سال چهارم✳️
بهتر است فصل را ۳ قسمت کنید و هر قسمت از کتاب را به خوبی مطالعه کنید و بلافاصله تست بزنید تا به موضوع درس مسلط شوید

✳️فصل ۴ سال چهارم✳️
مشابه فصل ۳ سال چهارم عمل کنید (بهتر است در این فصل نیز سری الکتروشیمیایی در تست‌های فلزی به خاطر بسپارید).

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *