روش مطالعه شیمی

در کنکور سراسری از درس شیمی برای هر دو رشته تجربی و ریاضی ۳۵ سوال طرح می گردد که برای پاسخگویی به هر تستی یک دقیقه زمان در نظر گرفته شده است . و از هر کتاب سال دوم ، سوم و چهارم تقریبا به تعداد برابری تست طرح می شود . یعنی سهم هر کتاب در کنکور سراسری حدودا ۱۲ تست می باشد . اما اهمیت این درس برای دو رشته تجربی و ریاضی متفاوت است . که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

اهمیت درس شیمی

برای داوطلبان رشته تجربی این درس مهم ترین درس پس از زیست شناسی می باشد، پس لازم است بعد از زیست شناسی بیشترین میزان مطالعه خود را به این درس اختصاص دهند. اما برای داوطلبانی که خواهان قبولی در رشته داروسازی می باشند، تاثیر این درس افزایش می یابد و همراه با زیست شناسی هر دو بالاترین ضریب را به خود اختصاص می دهند. اما برای داوطلبان رشته ریاضی این طور نیست و در میان دروس تخصصی کمترین ضریب را دارا می باشد. پس لازم است داوطلبان رشته ریاضی بالاترین میزان مطالعه خود را به دروس ریاضی و فیزیک اختصاص دهند، اما طوری نباشد که از مطالعه این درس غافل شوند.

شیمی را چگونه بخوانیم

سوالات درس شیمی چند سالی می شود که رویکرد مفهومی را به خود گرفته اند و دیگر نمی توان با مطالعه سطحی و روخوانی مطالب به درصد بالا رسید بلکه باید بر تمامی مطالب کتاب مسلط بود. اولین و مهم ترین منبع کتاب درسی می باشد شما باید هر آنچه که در کتاب هست را مو به مو بخوانید از حاشیه های کتاب گرفته تا هم چون دانشمندان همه را بخوانید البته از بیشتر بدانید سوال طرح نمی شود و لازم نیست آن را مطالعه کنید فیش نویسی و خلاصه نویسی هم می تواند در تسلط و مرور مطالب به شما کمک کند شما پس از مطالعه کتاب می توانید جزوه معلم یا کتاب کمک آموزشی خود را بخوانید. یک کتاب تست خوب هم برای تست زنی لازم دارید کتاب تستی که سوالاتی مشابه سوالات کنکور چند سال اخیر داشته باشد. البته ابتدا تست هایی را حل کنید که جنبه آموزشی دارند سپس به حل تست های مفهومی بپردازین. برای قسمت حلیات هم تا می توانید تست حل کنید یادتان باشد به هیچ وجه از ماشین حساب برای محاسبات استفاده نکنید.

دوستان عزیز فراگیری راه حل های سریع برای حل مسائل شیمی بسیار مهم می باشد اگر شما بخواهید از روش های تشریحی برای حل مسائل شیمی استفاده کنید زمان زیادی را از دست می دهید و اگر بخواهید از پاسخگویی به قسمت حلیات صرف نظر کنید نمی توانید درصد بالایی را کسب کنید . اما چاره چیست؟ در موسسه حرف آخر استاد شیروانی روش های تست زنی را در اختیار شما قرار می دهند که در نوع خود بی نظیر می باشد ، شما با این روش ها می توانید در کمترین زمان ممکن به جواب برسید برای مثال در کنکور سال۹۵ حدود ۱۸ سوال از مباحث مسائل شیمی داشتیم که استاد شیروانی تمام مسائل شیمی را با سه الگوی کلی در کمتر از۲۰ ساعت آموزش می دهد و در کمتر از ۴۰ ثانیه می توانید به سوالات این قسمت پاسخ درست بدهید.

منبع : موسسه حرف آخر مرجع ارائه محصولات کنکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *