روش های صحیح مطالعه

اگر ما مطالعه صحیح و درست داشته باشیم می توانیم در زمان صرفه جویی کنیم میزان مطالب یادگیری شده هم افزایش می یابد و همچنین میزان ماندگاری مطالب در ذهن نیز طولانی تر می شود . برای داشتن مطالعه صحیح باید نکاتی را رعایت کنیم که در ادامه به بررسی آن می پردازیم .

نکاتی در مورد مطالعه صحیح

زیر مطالب مهم خط بکشید این کار سبب می شود ناخودآگاه ذهن شما دنبال مطالب مهم وکلیدی بگردد . البته طوری نباشد که زیر تمامی جملات خط بکشید بلکه فقط زیر کلمات کلیدی و مهم خط بکشید . هنگامی که درس می خوانید می توانید نکات کلیدی را در حاشیه ی کتابتان یادداشت کنید . شما بعد از فهم مطلب می توانید خلاصه نویسی را انجام دهید . برای خلاصه نویسی لازم است فقط نکات کلیدی و مهم را یادداشت کنید . خلاصه نویسی نموداری می تواند در مرور سریع مطالب به شما خیلی کمک کند . شما همچنین می توانید ابتدا به یادگیری عمیق مطلب بپردازید سپس همان مطلب را به زبان خودتان یادداشت کنید این طریقه یادگیری بهترین نوع یادگیری می باشد .تکمیل نویسی را نیز می توانید برای جزوه یا کتابتان انجام دهید . زمانی که تست می زنید نکات دیگری نیز می یابید . در این مواقع می توانید یا خود تست را یادداشت کنید یا تست را مشخص کنید تا پس از مدتی دوباره به حل آن بپردازید یا همچنین می توانید نکته تست را استخراج کنید و آن را در جزوه مربوطه یادداشت کنید . جای استراحت و مطالعه شما نباید یکی باشد یعنی روی صندلی که مطالعه می کنید نباید استراحت هم بکنید . در ضمن فراموش نکنید که محیط مطالعه خود را عاری از هر گونه وسایلی کنید که سبب حواس پرتی شما می شوند.

منبع مناسب برای مطالعه

در بازار کتاب ها و منابع زیادی برای مطالعه وجود دارد در همین گوشی هایی که در دست دارید می توانید هزاران کتاب را بیابید ولی واقعا این مطالعه به نظر شما مطالعه سودمند هستش. در زمینه کنکور امروزه موسسه ها و انتشارات زیادی هستند که هر کدام برای خودشان تبلیغات خاص و شعار خاص خودشان را دارند که کار را کمی سخت می کند شما عزیزان باید دنبال موسسه ای باشید که هم از لحاظ زمان و هم کیفیت بهترین باشد که ما در موسسه حرف آخر این کار را عملی کرده ایم برای مثال در درس عربی که جزو مهمترین دروس عمومی می باشد استاد واعظی کل عربی را به شکل خارق العاده ای در ۲۲ ساعت تدریس کرده است که دانش آموز بعد از دیدن این آموزش مطمئن باشد درصد بالای ۷۰ دارد در حالی که اگر همین تایم را برای کتاب و یا سایر محصولات دیگر کند شاید به ۲۰ درصد هم نرسد برای همین است که وانتخاب منبع مناسب برای مطالعه بسیار مهم می باشد.

منبع : موسسه حرف آخر مرجع ارائه محصولات کنکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *