زیست شناسی کنکور

اهمیت درس زیست شناسی در کنکور سراسری بر کسی پوشیده نیست این درس دارای ضریب ۱۲ می باشد در حالی که اگر ضریب تمام دروس عمومی را جمع کنیم ۱۱ می شود . ۵۰ تست در روز کنکور از این درس طرح می شود که برای پاسخگویی به این تعداد سؤال ۳۶ دقیقه زمان اختصاص داده شده یعنی برای پاسخگویی به هر سؤال حدود ۴۵ ثانیه در نظر گرفته شده است . پس لازم است سرعت عمل بالایی در پاسخگویی به سؤالات داشته باشیم .

چگونه زیست شناسی را بخوانیم

دانش آموزان رشته تجربی قطعا باید بیشترین زمان را به مطالعه درس زیست شناسی اختصاص دهند . این درس نیازمند مطالعه دقیق و مفهومی و همچنین مرور بالای مطالب خوانده شده می باشد . کتاب درسی مهم ترین منبع برای دانش آموزان می باشد که برای هر درس باید روی تک تک کلمات و جملات دقت و تفکر کنند . شما باید قبل از تست زدن تمامی جملات و قید ها و اشکال کتاب را مو به مو بررسی کرده باشید . همچنین باید قادر باشید فصول مختلف را با هم ترکیب کنید چون همان طور که می دانید بیشتر تست های کنکور سؤالات ترکیبی از فصول مختلف کتاب با هم می باشد . پس دقت کنید زمانی به تست زدن بپردازید که احساس می کنید واقعا همه چیز را مفهومی خوانده اید و می دانید . اما کسانی که تغییر رشته داده اند و یا اولین بار هست که زیست شناسی را مطالعه می کنند و همچنین برای دانش آموزانی که قادر نیستند فصول را با هم ترکیب کنند یا کسانی که نمی توانند در این درس خوب تست بزنند توصیه می کنیم حتما از پکیج های زیست سال دوم و سال سوم استاد شعبانی استفاده کنند . این آموزش ها هر آنچه شما در روز کنکور برای پاسخگویی به سؤالات نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و شما را در تست زدن ورزیده می کنند . فراموش نکنید که حاشیه نویسی و خلاصه نویسی برای این درس بسیار مهم می باشد .

چگونه تست بزنیم

شما پس از اینکه مطالب را به خوبی فرا گرفتید می توانید بلافاصله از چند تست آموزشی برای تثبیت مطالب یادگیری شده استفاده کنید . و نیازی نیست که تایم هم بگیرید . پس از گذشت مدتی می توانید به تست زدن بپردازید ابتدا به حل تست هایی بپردازید که از درجه سختی بالایی برخوردار نیستند تا بتوانند خلأهای آموزشی شما را پر کنند زمانی که حس کردید می توانید هر تستی را حل کنید شروع به زدن تست هایی کنید که مشابه سؤالات کنکور باشند تایم گرفتن را فراموش نکنید هر سؤالی که فکر می کنید مهم هست را مشخص کنید چه این سؤال را اشتباه پاسخ داده باشید چه درست . در زمان جمع بندی این سؤالات می توانند بهترین بانک تست برای مرور مطالب شما باشند.

 

منبع : موسسه حرف آخر مرجع ارائه محصولات کنکوری درس زیست شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *