سه اصل مهمی که در خواندن درس زیست‌شناسی بسیار حائز اهمیت است۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

سه اصل مهمی که در خواندن درس زیست‌شناسی بسیار حائز اهمیت است
✅عمیق خواندن :
✅مفهومی خواندن:
✅ ترکیبی خواندن :

پس هیچ گاه به حفظ کردن طوطی‌‌وار مطالب زیست‌شناسی نپردازید.
باید روشی را برای مطالعه به ‌کار ببرید که در یادگیری عمیق و مفهومی مؤثر باشد.
به دلیل تأثیر مهمی که این درس در کنکور دارد، معمولاً دانش‌آموزان این درس را خیلی خوب مطالعه می‌کنند. نکته‌ی مهمی که باید هنگام مطالعه‌ی این درس به آن توجه داشته باشید مرور است.
این درس، درسی نیست که با یک بار خواندن بتوانید در آن درصد بالایی کسب کنید؛ بنابراین مرورهای متوالی از این درس را در برنامه‌ی خود قرار دهید.
هنگام مطالعه باید با استفاده از خودکارهای رنگی، فعل‌ها و قیدها، شکل و زیرنویس‌های مهم را مشخص کنید تا هنگام مرور بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.
از حاشیه‌نویسی استفاده کنید و هم‌چنین از مطالب خوانده‌شده، خلاصه‌نویسی به عمل آورید و مطالب خلاصه‌شده را دسته‌بندی کنید.
هنگام مطالعه‌ی فصل‌های جدید، مطالب فصل قبل را از روی خلاصه‌های خود بخوانید تا آن‌ها را فراموش نکنید.
نکته‌ی دیگر این‌که مطالب کتاب‌های زیست بسیار به هم پیوسته هستند و برای یادگیری مطالب لازم است تمام کتاب‌های زیست را به‌دقت مطالعه کنید. دیگر این‌که:
برخلاف سال‌های گذشته دیگر سهم پایه‌ی خاصی در پرسش‌های کنکور بیش‌تر از پایه‌ی دیگر نیست و می‌توان گفت تقریباً تعداد پرسش‌های برابری از هر سه پایه مطرح می‌شود. در این درس بررسی تست‌های سال‌های قبل کنکور سراسری و دانشگاه آزاد بسیار مهم است؛ زیرا زدن تست‌های سراسری سال‌های اخیر دانش‌آموز را با خط ذهنی طراحان آشنا می‌کند و می‌تواند آن‌ها را در مسیر مطالعاتی صحیح قرار دهد.
تصاویر در زیست‌شناسی، به فهم بهتر مطالب درسی کمک شایانی می‌کند وهر ساله به طور مستقیم، از خود تصویر یا به طور غیر مستقیم از مفاهیم آن‌ها، سؤال طرح می‌شود؛ پس زیرنویس آن‌ها و نام‌گذاری بخش‌های مختلف شکل‌ها را به‌دقت مطالعه کنید.
بدون توجه به بودجه‌‌بندی سؤالات برای فصل‌های مختلف، کتاب‌های هر سه پایه  اهمیت یکسانی برای تمام فصل‌ها قائل شوید. این موضوع به این دلیل است که طبق آمار سال‌های گذشته نمی‌توان هیچ فصلی از درس‌های زیست‌شناسی را فاقد اهمیت یا کم‌‌اهمیت‌تر از بقیه دانست.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *