شش روش مطالعه دروس حفظی ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

شش روش مطالعه دروس حفظی :

۱-خواندن با نوشتن:

یکی از بهترین روش هایی که برای خواندن دروس حفظی میتوان به آن اشاره کرد، نوشتن است. خیلی از دانش آموزان با اینکه چند بار از روی دروس حفظی می خوانند ولی نتیجه ی خوبی نمی گیرند و کلمات سر امتحان به ذهن آنها نمی آید. در نتیجه نمی توانند به خوبی عمل کنند.

روش نوشتن مطالب، یک روش امتحان شده است که نتیجه ی خود را پس داده است. حتی اگر می خواهید درس تاریخ یا دین و زندگی را حفظ کنید، هر مطلبی را که حفظ می کنید، یک یا چند بار برای خود، روی برگه بنویسید. اشکالی ندارد اگر هرنگاهی از روی کتاب هم نگاه کنید. فقط بنویسید.

۲- خط کشیدن زیر نکات مهم:

خط کشیدن اصولی یعنی اینکه فقط زیر کلمات و جملات کلیدی خط بکشید. نه اینکه با وسواس تمام خطوط را خط کشی کنید. مشخص است که کتابی تمیز و بدون خط، هزاران بار از کتاب کثیفی که یک خط زیر نوشته های آن است بهتر است.

خط کشی باید طوری باشد که بتوانید در عرض یک ساعت، قبل از امتحان، با نگاه کردن به جملاتی که زیر آنها خط کشیده اید، یک دور دیگر مرور کنید.

۳- حاشیه نویسی:

به شما پیشنهاد می کنم برای حاشیه نویسی از روش درخت حافظه استفاده کنید. یک درخت حافظه ی کوچک برای هر مطلب، در حاشیه ی کتابتان بکشید. شاید این روش در ابتدا سخت به نظر برسد ولی کم کم در کشیدن این درخت ها، ماهر می شوید.

۴- خلاصه نویسی:

تا به حال دیده ایم دانش آموزانی را که خلاصه هایشان بیشتر از جزوه ی درسی بوده است! کاملا مشخص است که هیچ وقت برای مرور کردن به سراغ این خلاصه ها نمی روند. خلاصه نویسی یعنی آوردن کلمات کلیدی و درخت های حافظه در چند برگه.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *