عجله در یادگیری میزان فراموشی را بیش تر خواهد کرد۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

عجله در یادگیری میزان فراموشی را بیش تر خواهد کرد
یکی از ویژگی های مغز وذهن،حافظه ی بلند مدت است.برخی از دانش آموزان کتاب درسی یا جزوه دبیر را می خوانند وهمین که مطالب را آموختند به سراغ تست می روند وپس از آن که توانستند چند تست را به درستی پاسخ دهند تصور می کنند آن را به خوبی یاد گرفتند؛اما پس از چند روز در آزمون درصد کمی از این درس می گیرند.
🔰فهمیدن صرف،برای آزمون و کسب درصد خوب کافی نیست .هر چه در خواندن وحل تمرین عجله کنید به همان اندازه میزان فراموشی مطالب بیش تر خواهد شد.حافظه کوتاه مدت در آزمون کارایی ندارد .بهتر است از حافظه بلند مدت خود بهره ببرید.
انتقال مطالب خوانده شده به حافظه بلند مدت کمی دشوار است امانتیجه اش بهتر است.
هر چه عمیق تر وبا حوصله درس بخوانید وپس از مطالعه ،تمرین حل کنید وتلاش کنید ،به همان اندازه مطالب در ذهنتان عمیق تر خواهد شد وماندگاری بیش تر ی خواهد داشت.
بعد از مطالعه دقیق وعمیق می توانید با حل چند تمرین تشریحی یا تستی به میزان تسلط واشکالات خود پی ببرید ونسبت به نیازتان برای دومین بار یا سومین بار اقدام به مطالعه وحل تمرین کنید.
به هر حال روش خودتان را پیدا کنید وهیچ گاه به یک بار مطالعه وحل چند تمرین یا تست اکتفا نکنید .اگر بتوانید مطالب را به حافظه بلند مدت انتقال دهید در آزمون ها عملکرد بهتری خواهید داشت ونگران فراموش کردن مطالب نخواهید بود.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *