معرفی فیزیک سوم حرف آخر (الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی)

معرفی فیزیک سوم حرف آخر (الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی)

الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی جزو مباحث بسیار مهم می باشد که دانش آموزان ذهنیت خوب و جالبی نسبت به اون ندارند در حالی که در کنکور برای دانش آموزان رشته تجربی ۸ سوال و برای دانش آموزان رشته ریاضی حدود ۱۳ سوال رو در بر میگیرد پس واقعا لازم هستش که حتما این قسمت رو هم جدی بگیریم و از حذف آن بپرهیزیم.

فیزیک مثل ریاضی یا زیست شناسی آن چنان پیوسته نیستش و میتوان هر قسمتی رو که دوست دارید انتخاب کنید و شروع کنید به خوندن، برای مثال فیزیک سال سوم یا فیزیک پیش۲ یا هر قسمتی رو که می خواهید شروع کنید به خوندن برعکس درس ریاضی که واقعا مطالبش پیوسته هستش برای مثال دانش آموزی که میخواهد مشتق بخونه باید تابع، نمودارشناسی، مثلثات، معادلات، حد و … رو قبلش خونده باشه و درس زیست شناسی هم همین طوره ولی فیزیک اصلا اینطور نیستش.

الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی 

ما در قسمت قبلی پک الکتریسیته ساکن و خازن رو براتون آماده کرده بودیم پکی که بوسیله اون میتونستید به ۲-۳ سوال کنکور تسلط پیدا بکنید و در این قسمت الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی رو آوردیم پکی که با تدریس بی نظیر استاد کامیار می باشد فقط در ۱۰ حلقه دی وی دی که شامل ۱۵ ساعت می باشد تدریس شده است شما با تهیه این مجموعه می تونید به ۵-۶ سوال کنکور تسلط کامل پیدا کنید سوالاتی که واقعا حیفه به راحتی از دست بدید.

فیزیک برای رشته ریاضی برای دروس اصلی زیرگروه۱ دارای ضریب۴ و برای تجربی دارای ضریب۲ می باشد و دارای انحراف معیار خیلی زیادی هستش چون اکثر بچه ها در این درس مشکل اساسی دارند و میانگین درصدهای این درصد از همه درس ها کمتر می باشد.

الکتریسیته جاری (همون مدار خودمون!)

 بچه ها اگه برید رشته برق، مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ جزو درسهای مهم اتون میشه که تا دلتون بخواد مسائل سخت داره! به نظرم نمره این فصل از دید دانش آموزا ۹ باشه، ولی اگه از من بپرسید میگم خیلی هم سخت نیست. برای حل مسائل این فصل، باید تحلیلتون رو قوی کنید و مسائل رو از دید مهندسی نگاه کنید.

 مهم ترین مسائل این فصل مدارهای الکتریکی و زیرمجموعه هاش (ولت متر و آمپرمتر، به هم بستن مقاومت ها و…)، مسائل مربوط به محاسبه توان و شاید سخت ترین قسمتش مسائل ترکیبی خازن و مقاومت باشه. اگه کسی تحلیل کردن بلد باشه، تمام این مسائل آب خوردنه!

 از این فصل تو رشته ریاضی همیشه چهارتا سوال میاد که انصافا برای بچه ها خیلی سخت تر از فصلهای دیگه اس.

 بچه ها تنها راه برای حل سوالای این فصل مفهومی خوندنه، نگید نگفتم.

مغناطیس

 این فصل بسیار بسیار فصل راحتیه! نمره این فصل به نظرم ۲ از ۱۰ هستش.

 مهم ترین قسمت های این فصل محاسبه نیروهای وارد بر بار متحرک و سیم حامل جریان، میدان مغناطیسی ناشی از سیم مستقیم، پیچه و سیملوله اس، از این فصل معمولا ۲ تا سوال تو کنکور ریاضی و یه دونه سوال تو کنکور تجربی میاد که هر کی نزنه واقعا خیلی ضعیف عمل کرده!

القای الکترومغناطیس

 این فصل به نسبت فصل قبلی سختتره، اونم فقط به خاطر قانون لنز که همه بچه ها رو گیج می کنه. من به این فصل نمره ۵ رو تو سختی میدم.

 مهم ترین قسمت های این فصل قانون فارادی، قانول لنز، مسائل مربوط به خود القایی، القاگر و مسائل مربوط به جریان متناوب هست.

 از این فصل تو کنکور رشته ریاضی دو تا سوال میاد که حتما یکیش به قانون لنز مربوط میشه و دومیش هم مربوط به قسمت های دیگس.

 تو رشته تجربی هم از این فصل و فصل قبل جمعا ۲ تا سوال هر سال میاد.

 برای حل سوالای این فصل باید یاد بگیریم که با خودمون خیلی قشنگ صحبت کنیم، چون تو حل مسائل این فصل همش می گیم که خب الان این چیکار می کنه تا اثر اونو خنثی کنه و ….از این حرفا!

آنچه که در این دی وی دی ها ملاحظه میکنید تدریس الکتریسیته جاری، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی با روشی کامل نوین و عالی توسط استاد کامیار فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف می باشد که با الگوها انیمیشن ها اسلاید ها و توضیحات و مفاهیمی که در حین تدریس به آن اشاره میکند شیرینی خاصی رو به این درس القا می کند شما با خرید دی وی دی های فیزیک سال سوم به راحتی ۷-۸ سوال کنکور خود برای رشته تجربی و ۱۳ سوال خود برای رشته ریاضی رو تضمین کنید در ضمن شما میتونید برای آگاهی از قیمت دیگر محصولات حرف آخر روی همین لینک کلیک کنید.


راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سایت مرکزی موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *