معرفی و توضیحات فیزیک (سینماتیک) استاد کامیار -۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

معرفی و توضیحات فیزیک (سینماتیک) استاد کامیار 

سینماتیک پایه‌ای‌ترین کاربردحرکت شناسی در حرکت انتقالی یا دورانی ذرّات است. با معرفی اجسام صلب، که مجموعه‌ای از ذراتی با فاصلهٔ نسبی نامتغیرند، حرکت شناسی به درجه‌ای بالاتر از دشواری مفهومی برده می‌شود. اجسام صلب می‌توانند حرکت‌های انتقالی یا دورانی یا هر دو را تجربه کنند. یکسامانه از اجسام صلب که می‌توانند به کمک اتصالات مکانیکی به هم متصل شوند مفهوم پیچیده‌تری است. جنبش‌شناسی را می‌توان به این منظور به کار برد تا گستره‌ای از حرکات یک سازو کار را به‌دست‌آورد یا این‌که به‌طور معکوس در راستای طراحی یک مکانیزم که گستره‌ای از حرکات دلخواه را دارد استفاده شود. حرکت یک لنگ و نوسان یک پیستون در یک موتور از سامانه‌های سینماتیکی ساده‌اند. لنگ، نمونه‌ای از حلقهٔ سینماتیکی باز و پیستون نمونه‌ای از یک مکانیزم چهارمیله‌ای بسته‌است.

سینماتیک یکی از بخش های بسیار پیچیده و پر فرمول در فیزیک است و معمولا دانش آموزان به دلیل همین روابط زیاد و نفس گیر،از این مبحث به سرعت خسته شده و فرار میکنند.اما با توجه به اینکه روش استاد کامیار،در راستای استاندارد های حرف آخر،الگو محور و شهودی است،روابط تقریبا از بین رفته اند.
✅ نمودار v-t تنها الگویی است که ‼&#۶۵۰۳۹; تمام سوالات حرکت شناسی را حل میکند ‼&#۶۵۰۳۹;.شاید باور کردنی نباشد،اما پس از چند ساعت،دانش آموز به طور غیر قابل تصوری به مهارت های حل سوال دست پیدا میکند.
✅ روش v-t که ترمینال دائمی حل تمام سوالات است،کماکان در مجموعه حرف آخر می درخشد،و بسیاری از مجموعه های رقیب،آن را غیر ممکن میدانند.
✅ کل تعداد جلسات این پکیج،۹ جلسه است،و به صورت تعاملی و بحث و پرسش دو نفره اجرا میشود.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *