نتیجه‌ی آزمون آزمایشی را چگونه تحلیل کنیم؟

 

نتیجه‌ی آزمون آزمایشی را چگونه تحلیل کنیم؟

 

یکی از مهم‌ترین ابزار موفقیت در کنکور سراسری، تحلیلی کامل و کیفی از نتایج آزمونهای آزمایشی می‌باشد. معمولاً مشاوران عزیز یا دانش‌آموزان بعد از دریافت کارنامه آزمون به تراز و رتبه‌ی فرد شرکت‌کننده توجه کرده و با جمله خوب است یا خوب نیست باید تلاش کنی از تحلیل دقیق نتایج عبور می‌کنند.

در همین راستا برای اینکه تحلیل درستی و کاملی داشته باشیم تا بتوانیم در ادامه‌ی مسیر نقاط ضعف خود را پس از شناسایی برطرف کنیم، توجه به چند نکته را لازم و ضروری می‌دانیم:

الف) در ابتدا در تک تک دروس، میزان بودجه‌بندی مطالعه شده و مطالعه نشده را مشخص کنید، یعنی تعیین کنید چه مواردی را مطالعه نموده‌اید.

ب) از موارد مطالعه شده به چند سئوال پاسخ صحیح داده‌اید؟ به چند سئوال پاسخ نداده‌اید؟ به چند سئوال پاسخ غلط داده‌اید؟ سپس علل آنها را شناسایی و برای برطرف نمودن نقاط ضعف برنامه‌ریزی نمایید.

ج) از موارد مطالعه نشده به سئوالی پاسخ داده‌اید یا نه؟ پاسخ صحیح بوده یا نه؟ پاسخ تصادفی یا براساس معلومات قبلی خود به ان سئوالات پاسخ داده‌اید؟

د) سئوالاتی را که از موارد مطالعه شده بوده و غلط پاسخ داده‌اید را مشخص کنید و میزان اهمیت آن موارد را در کنکور بررسی نمایید.

هـ) اگر در آزمونهای شماره ۲ به بعد قرار دادید بررسی کنید در این آزمون، از نقاط ضعف آزمون قبل سئوالی طرح شده است؟ آیا شما به آن سئوال یا سئوالات توانسته‌اید پاسخ بدهید؟

و) میانگین درصد یا تراز نفرات برتر و همچنین سایر شرکت‌کنندگان را بررسی و وضعیت خود را نسبت به آنها بسنجید.

ز) در این مسیر از مشاوران مجرب و اساتید متعهد مدرسه حتماً کمک بگیرید.

ح) بارها شنیده‌اید که شکست پلی است به سوی پیروزی، از نتیجه نگرفتن در آزمون نباید ترسید اگر به صورت دقیق و کامل علل نتیجه نگرفتن را شناسایی کنید قطعاً در انتهای مسیر که کنکور سراسری است پیروزی نصیب شما خواهد شد. إن‌شاءا… .

امیدواریم با بررسی همه‌جانبه نتایج آزمونها به صورت درس به درس از این ابزار موفقیت به خوبی کمک بگیرید.

موفق و سربلند باشید.

 

 

راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سایت مرکزی موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *