نحوه ی مطالعه درس شیمی از زبان سهند سروری رتبۀ ۹ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در آزمون سراسری ۹۲

نحوه ی مطالعه درس شیمی از زبان سهند سروری رتبۀ ۹ گروه آزمايشی علوم رياضی و فنی در آزمون سراسری ۹۲،شیمی ۱۰۰ درصد :

درس شیمی، دو بخش مجزا از هم دارد: یکی بخش حفظی شیمی و دیگری بخش تمرین برای بخش حفظی، باید متن کتاب،شکل ها و در کل هر آنچه را كه در کتاب است به طور دقیق مطالعه کرد؛ تا جایی که به نظر من کتاب شیمی را مثل کتاب دینی باید خواند و مطالب آن را حفظ کرد. من برای این که بتوانم شيمی را خوب حفظ کنم، ابتدا یک بار کتاب را خواندم، بعد یک مجموعه سؤال های کنکور را زدم و بررسی کردم که چه چیزهایی را جا انداخته ام و سپس برای بار دوم کتاب را خواندم و نکته های مهم آن را «های لایت » کردم. همچنین مطالب مهم آن را خلاصه نویسی کردم (دوباره نویسی نکردم بلکه خلاصه نویسی کردم ) ! مثلاً فرمول های مهم را نوشتم یا اگر سؤال جالبی درباره بخشی دیدم، آن را نوشتم و در بین صفحات همان بخش در کتاب گذاشتم تا در مرورهای بعدی،با یک نگاه به خلاصه ها یا سؤالهای جالب،مطلب مورد نظر را به خاطر بیاورم.
در بخش تمرین شیمی،مهم ترین مبحث، استوکیومتری است. به نظر من اگر داوطلبی روابط استوکیومتری را بلد نباشد، بیش از نیمی از سؤال های تمرینی کنکور را در شیمی نمی تواند پاسخ دهد.برای فراگيری این مبحث،لازم است که تمرین بسیار حل کرد و بر آن مسلط شد.
برای سایر مباحث شیمی باید از حفظ کردن فرمول های متعدد خودداری کرد و تصور نکرد که حفظ کردن فرمول های بسیار، نشانه توانمندی است؛ چون همان طور که پیش از این گفتم، سر جلسه کنکور، رمول های متعدد به ذهن شما نخواهد آمد؛ پس باید فقط فرمول های اصلی را حفظ کنید و مطمئن باشید که با همین فرمول های اصلی می توانید بدون استرس پاسخگوی سؤال های کنکور باشید.

 

راه های ارتباطی با مشاورین ارشد رتبه پرور موسسه حرف آخر:

تلفن : ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶  – ۰۹۹۰۳۳۵۷۰۲۰

ساعات تماس با مشاورین حرف آخر:  به صورت شبانه روزی (حتی روز های تعطیل)

سايت مركزي موسسه حرف آخر: www.harfeakher.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *