نکاتی درمورد تنظیم خواب -۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

نکاتی درمورد تنظیم خواب 

اول از همه بهتون بگم که حداکثر ساعت بیداری ساعت دوازده شبه و به هیچ وجه بیشتر بیدار نباشین که سیستم هرمونی و عصبی بدن رو بهم میریزه
مورد بعدی هم که عزیزان اهل مطالعه در باب پزشکی در جریانش هستن ترشح هرمون رشده که ساعت ده شب تا ۴ صب ترشح میشه و خب به شرطی که این ساعت ها خواب باشیم و بیداری در این ساعات ترشح اونو کم میکنه و سبب کم شدن انرژی شادابی شور و هیجان در کوتاه مدت و به ویژه بلند مدت میشه
در ادامه چن تا نکته هم درمورد عوامل موثر بر خواب رو متذکر میشم

🔹حداکثر هشت ساعت بخوابید، بیش‌تر از آن، هم باعث از دست‌دادن زمان (برای مطالعه مفید) است و هم کسلی و خواب‌آلودگی در روز را به دنبال دارد.

🔸تا نیمه شب برای درس خواندن بیدار نمانید، زیرا منجر به خواب‌آلودگی در روز بعد می‌شود و شما را به سیستم غلط عادت می‌دهد وترک این عادت در روز آزمون سراسری دشوار است.

🔹از مصرف کافئین و نیکوتین حداقل ۴-۶ ساعت قبل از رفتن به رختخواب پرهیز شود.
کافئین و نیکوتین محرک‌هایی هستند که اختلالاتی در زمان به خواب رفتن ایجاد می‌کنند و قهوه، چای، نوشابه، کاکائو، شکلات حاوی کافئین هستند.

🔸نوشیدن کمی چای یا قهوه و یا خوردن شکلات (که شبها، گفته بودیم منع مصرف دارد)شما را با نشاط می کند.

🔹از تخت خود تنها برای خوابیدن استفاده کنید و استفاده از رختخواب خود برای تماشای تلویزیون، درس خواندن و پرهیز شود، در این صورت هنگامی که شما به رختخواب می‌روید بدن شما می‌داند که وقت خواب است.

🔸حتماً شام بخوریدو با شکم خالی آماده ی خواب نشوید، در مقابل بایداز پرخوری هم بپرهیزید؛اگر معده شما خیلی خالی باشد، می‌تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند.

🔹مصرف خودسرانه قرص های خواب آور ممنوع است و موجب بروز مشکلات و آثار جانبی می شود؛ حتماً نگرانی های خود را یادداشت کنید که این کار موجب آرامش بیشتری برای خوابیدن می شود.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *