نکاتی درمورد تنظیم خواب -۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

نکاتی درمورد تنظیم خواب 

اول از همه بهتون بگم كه حداكثر ساعت بيداري ساعت دوازده شبه و به هيچ وجه بيشتر بيدار نباشين كه سيستم هرموني و عصبي بدن رو بهم ميريزه
مورد بعدي هم كه عزيزان اهل مطالعه در باب پزشكي در جريانش هستن ترشح هرمون رشده كه ساعت ده شب تا ٤ صب ترشح ميشه و خب به شرطي كه اين ساعت ها خواب باشيم و بيداري در اين ساعات ترشح اونو كم ميكنه و سبب كم شدن انرژي شادابي شور و هيجان در كوتاه مدت و به ويژه بلند مدت ميشه
در ادامه چن تا نكته هم درمورد عوامل موثر بر خواب رو متذكر ميشم

&#۱۲۸۳۱۳;حداكثر هشت ساعت بخوابيد، بيش‌تر از آن، هم باعث از دست‌دادن زمان (براي مطالعه مفيد) است و هم كسلي و خواب‌آلودگي در روز را به دنبال دارد.

&#۱۲۸۳۱۲;تا نيمه شب براي درس خواندن بيدار نمانید، زيرا منجر به خواب‌آلودگي در روز بعد مي‌شود و شما را به سيستم غلط عادت مي‌دهد وترك اين عادت در روز آزمون سراسری دشوار است.

&#۱۲۸۳۱۳;از مصرف کافئین و نیکوتین حداقل ۴-۶ ساعت قبل از رفتن به رختخواب پرهیز شود.
کافئین و نیکوتین محرک‌هایی هستند که اختلالاتی در زمان به خواب رفتن ایجاد می‌کنند و قهوه، چای، نوشابه، کاکائو، شکلات حاوی کافئین هستند.

&#۱۲۸۳۱۲;نوشیدن کمی چای یا قهوه و یا خوردن شکلات (که شبها، گفته بودیم منع مصرف دارد)شما را با نشاط می کند.

&#۱۲۸۳۱۳;از تخت خود تنها برای خوابیدن استفاده کنید و استفاده از رختخواب خود برای تماشای تلویزیون، درس خواندن و پرهیز شود، در این صورت هنگامی که شما به رختخواب می‌روید بدن شما می‌داند که وقت خواب است.

&#۱۲۸۳۱۲;حتماً شام بخوریدو با شکم خالی آماده ی خواب نشوید، در مقابل بایداز پرخوری هم بپرهیزید؛اگر معده شما خیلی خالی باشد، می‌تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند.

&#۱۲۸۳۱۳;مصرف خودسرانه قرص های خواب آور ممنوع است و موجب بروز مشکلات و آثار جانبی می شود؛ حتماً نگرانی های خود را یادداشت کنید که این کار موجب آرامش بیشتری برای خوابیدن می شود.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *