نکات روز قبل از کنکور۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

نکات روز قبل از  کنکور

* روز قبل از برگزاری آزمون، حتما حوزۀ امتحانی خود را شناسایی کنید تا در روز برگزاری آزمون، با آرامش کامل در جلسه آزمون حاضر شوید؛ بخصوص در کلان شهرها، از جمله مشهد، تهران، شیراز، تبریز، رشت و اصفهان، این مساله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

سال گذشته یکی از داوطلبان می‌گفت: «برای آزمون  آمادگی خوبی داشتم و امیدوار بودم که رتبه خوبی کسب کنم، اما سرجلسه آزمون دیر رسیدم و اضطراب ناشی از آن، باعث شد که سؤال‌های درس اول، یعنی ادبیات را از دست بدهم.» وقتی علت دیر رسیدن وی را پرسیدم، می­گفت: «بخشی از بزرگراه منتهی به دانشگاهی را که محل برگزاری آزمون من بود ، در آن هفته بسته بودند و باید از راه­های جایگزین استفاده می­کردم؛ اما چون از این مساله باخبر نبودم، مسیر قبلی را رفتم و پیدا کردن راه جدید، مدتی از زمان مرا گرفت و در نتیجه دیرتر رسیدم.»

* وسایل مورد نیاز برای جلسه آزمون سراسری را آماده کنید. خوب است که پاک‌کن مناسبی را که تهیه کرده‌اید، سوراخ کرده و با یک بند (که نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند) به گردنتان بیاویزید. انجام این کار باعث می‌شود که در سر جلسه آزمون، به دنبال پاک‌کن خود نگردید و در صورت نیاز راحت از آن استفاده کنید .

* در این روز، انجام ورزش­های سبکی مثل پیاده روی در پارک، خوب است؛ زیرا یک مقدار بدن خسته می ­شود و این خستگی باعث ترشح هورمون اندروفین می‌شود که آرام بخش است. ضمنا این خستگی فیزیکی اثر مستقیمی روی خوابتان نیز دارد. خوب است شامتان هم یک غذای پروتیینی بدون چربی به همراه یک مقدار سالاد یا سبزیجات تازه باشد. هنگام خواب هم می‌توانید یک لیوان دم کرده گیاهی مثل گل گاوزبان یا بابونه یا یک لیوان شیر ولرم بنوشید که برای آرامش و خواب خوب، مؤثر است.

* شب قبل از آزمون سراسری سعی کنید زود بخوابید (چند شب مانده به کنکور را زودتر از روال گذشته بخوابید تا با مشکل مواجه نشوید)؛ اما اگر زود خوابتان نبرد، نگران نشوید و فکر نکنید که حتما آزمونتان را خراب خواهید کرد. گاه می‌شنویم که دارندگان رتبه‌های برتر آزمون سراسری نیز شب قبل از آزمون، خواب خوبی نداشته و سرانجام رتبه تک رقمی نیز کسب کرده ­اند. در نهایت نیز توجه داشته باشید که برای دسترسی به یک خواب راحت، لازم نیست که حتما کار خاصی انجام دهید؛ فقط از خوردن قرص‌های خواب آور خودداری کنید و صرفا به خود بقبولانید که این شب هم مثل شب‌های دیگر است. ضمنا سعی کنید که قبل از خواب، یک دوش ولرم بگیرید و بعد راحت بخوابید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *