چگونه از درس خواندن لذت ببرم ؟ ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه از درس خواندن لذت ببرم ؟

اگر به صحبت ها و مصاحبه های افراد موفق در هر زمینه ای توجه کنید متوجه خواهید شد که یک ویژگی در میان همه ی آنها مشترک است و در واقع دلیل اصلی موفقیت آنها شده است. همه ی آنها می گویند ما به کاری که انجام کی دادیم ، علاقه داشتیم و از آنجام دادن آن لذت می بردیم. مسلّم است وقتی شما کاری را با شوق و ذوق انجام ندهید و از آن لذت نبرید، نمی توانید توانایی هایتان را به طور کامل به کار بگیرید و در نتیجه موفق هم نخواهید شد.
این علاقه و لذت برن در حین انجام کار سبب می شود تا آن کار مداومت پیدا کند و پشتکار و انگیزه شما نیز افزایش پیدا کند.
اغلب مشاهده می شود که دانش آموز می گوید دوست دارم درس بخوانم و حتی برای خود برنامه ریزی نیز می کند و ممکن است در کلاسهای مختلف نیز ثبت نام کند؛ ولی وقتی که می خواهد شروع کند درس بخواند و پای درس و کتاب می نشیند ، بی حوصله می شود و چندان ذوق و انگیزه ای برای درس خواندن ندارد. دو دلیل وجود دارد که باعث این امر می شود:

۱- هنوز به مطالعه کردن و درس خواندن با برنامه عادت نکرده اید. ۲- از درس خواندن لذت نمی برید.

این دو حالت، به طور طبیعی برای اغلب دانش آموزان پیش می آید ولی متاسفانه به دلیل آموزش ناکافی در این زمینه ، این مشکل در سالهای بعدی نیز متوجه شان می شود و مهمترین تاثیر خود را بر روی داوطلبین آزمون سراسری می گذارد.
همان طور که اشاره شد، برای موفقیت در هر کاری، علاقه و لذت بردن از آن مهم و ضروری است. پس باید سعی کنیم که از درس خواندن لذت ببریم و مطالعه کردن برای ما مانند یک لذت و کار مورد علاقه شود؛ در این صورت انگیزه ما افزایش خواهد یافت و ساعات مطالعه ما نیز افزایش می یابد که همین امر باعث می شود به مطالعه عادت کنیم و دیگر به آن به عنوان یک کار آزار دهنده و رنج آور نگاه نکنیم.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *